| analexandra a întrebat:

DECI MOR! Acum 1 luna mi-am luat un papagal perus, pe nume Pepe. Si mai am inca 2 caini, bichoni acasa. Si azi l-am lasat liber(stia sa zboare bine) si am plecat din camera, deoarece niciodata nu mai patise nimic desi ramasese cu cainii singur in camera toate ziua. Si dupa 10 minute, cand intru in camera, il gasesc pe unu din bichoni mancandu-l! deci nu mai pot, plang de 2 ore de cand s-a intamplat...nu pot sa cred ca l-a mancat!

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Uite,stiu ca iti e greu, si papagalul meu a murit de dimineata, ba chiar in mana mea.Crede-ma ca imi este greu,am plans si cu fiecare ocazie cand vizionez pozele,plang de parca mi-ar lua cineva viatasad
Pedepseste-l pe bichon,nu il atinge ma refer sa nu il bati te rog.Dar pur si simplu,o vreme fii suparata pe el,cel putin ziua asta,sa vada ca l-ai iubit si pe Pepe sad
stiu ca te-ai atasat de el,la fel ca si mine,eu am ramas singura cu celalalt papagalcrying
iar daca iti iei alt papagal,ca sa nu ii duci chiar asa dorul,cand o sa ii dai drumul du`i pe cei doi bichoni in alta camera, unde perusul sa nu fiesad
Numai bine, iar daca vrei sa vorbim trimite-mi mesaj cu id tau si te adaug in lista!
papa:*

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Multumesc pentru funda!love struck

| asdsdsaaas a răspuns:

Asta e si eu am catel trebuie sa treci peste asta si daca o sa-ti iei altul sa nul mai lasi liber.bafta

| Bibi16 a răspuns:

Fii tare! Cumpara-ti altul si ai mare grija de el!

| Larisa a răspuns:

Trebuia sa ai in vedere faptul ca,cainii au instincte animalice, orcat de blanzi ar fi, instinctul nu poate fi in totalitate controlat.probabil papagalul il bazaia, si el a ripostat, sau cine stie.Imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat cu pepe, dar data viitoare fi mai precauta

| raducsplayer a răspuns:

Ai facut o greseala sa il lasi liber cu cainii.papagalii indiferent de zvonurile ca doar pisicile mananca ii enerveaza pe caini. poate sa fie si o gaina.nu numai papagal.si mie mi-a mancat catelul o gaina.dei stiu cum te simti.imi pare rau.asa e soarta