| laurby a întrebat:

Deci nu mai pot! Am un catel de 1 zii de 7 luni si putin, care ieri-noapte a chelalait toata noaaptea nici 10 minute de somn nu am prins eu si mama... Astazi s-a odihnit bine de tot, ieri atipea se trezea si plangea inteleg ca este luat de la mamica lui dar vreau sa imi spuneti un mod de a-l face sa nu mai planga si sa pot sa ma inteleg cu el... FUNDA + VOT + MULTUMESC DIN INIMA!

Răspuns Câştigător
| YoCookieMonster a răspuns:

Pai el este speriat.Tu trebuie sa ii arati ca este in regula si ca nu trebuie sa se sperie.Trebuie obisnuit cu casa si mai ales cu tine.Tu l-ai luat cam tarziu, el de obicei trebuia luat de la 1luna, 2luni sau mai putin.Acum s-a obisnuit cu mama lui si ii este dor.Ce rasa este? Dupa ce imi vei zice ce rasa este voi putea sa te ajut. Daca e un caine de talie mica este normal sa latre dar daca e de talie mare...E O PROBLEMA! Dar nu-ti face griji ca o sa se obisnuiasca el cu tine.S-ar putea sa mai planga daca il tii intr-o singura camera si el sa vrea afara din ea.Mai bine deschide toate usile(in afara de cea a camerei tale si a mamei tale)sa vezi ce se intampla.
Sper ca te-am ajutat si...BAFTA:X

4 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Stati linistit, este normal, o sa se linisteasca maxim intr-o saptamanahappy

| BlackR0se a răspuns:

Pai...incearca sa-l mangai pana adoarme laughing
Si au am patit asa cu catelusul meu laughing
Ziua joaca-te cu el, ca sa nu ii mai simta lipsa mamei happy
Peste 1 saptamana maxim, va inceta big grin

| deea1919 a răspuns:

Catelusul normal ca plange, el era obisnuit cu mama sa si tu l-ai adus i ntr-un mediu strain...si eu am luat un catel doar ca avea 3 luni atunci.Incearca sa te joci mult cu el ca sa castigi increderea si sa stie ca e in siguranta unde este.Da-i o jucarie din plus cu care sa se joace sau ceva care sa roada.Dar in primul rand stai mult cu el(pana iti castiga increderea), joaca-te scoate-l la plimbare(daca esti la bloc)si ai sa vezi ca se va linisti.Chestia asa dureaza cel mult o saptamana. Sper ca te-am ajutat si BAFTA! Fundita?

| Timi_4915 a răspuns:

Poate ca catelului ii este frica de ceva sau se simte nelinisteit, incearca sa dormi cu el macar in camera sa-i oferi mai multa afectiuna si incearca sa-l faci sa se simta in siguranta.:]