| GabyTzu_Gaby_1997 a întrebat:

ieri mi-am cumparat un Yorkshire Terrier de 1 luna, iar azi noapte am avut un chin, se trezea din ora in ora si plangea incontinuu. Trebuia sa ma duc langa el sa il mangai timp de 10-20 minute pana adormea la loc, ce as putea face sa nu mai planga? [ nu are niciun vaccin facut ]

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Asa sunt puiutii.
Si cu catelusa mea tot asa aveam probleme, si am gasit ce sa fac, o oboseam pana cadea "lata".
Adica ma jucam cu ea pana pe la 11 noaptea si nu se mai trezea decat pe la 8 dimineata.
Deci, incerca sa o obosesti foarte tare si o sa vezi ca nu o sa te mai trezeasca.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

N-are nici pe naiba; e din cauză că a rămas orfan. Ia să-l iei cu tine în pat, să vezi că nu mai zice nici „pâs"! Da' nu te sfătuiesc... pe urmă nu mai scapi de el! Mai bine rabdă câtăva vreme, până se-nvață. Totuși, de ce l-ai luat așa micuț?!? Adopțiile se fac cel mai bine pe la două, trei luni. Sau minimum șase săptămâni. Ăsta abia dacă a-nvățat să facă treaba mare fără să fie lins la cwr...

| Otto2014 a răspuns:

Il duci la un veterinar, sa vada ce are.