| Blueberry145 a întrebat:

Decii mi-am luat porcusori de guineea si le-am cumparat un tunel de carton de la pet shop. Le place sa se ascunda sau sa doarma in el dar de la un timp au inceput sa roada marginile. intrebarea mea este: li se intampla ceva daca rod cartonul? aa. si inca ceva am auzit ca dintii lor cresc in continuu si trebuie sa roada ceva. cred ca de aia rod cartonul dar le-am cumparat un bat de lemn care sa il roada tot de la pet shop dar nci nu s-au atins de el. doar de carton. cum sa ii fac sa roada acel bat pentru tocirea dintilor?. big grin mersi, dau funda la cel mai bun raspuns din primele 5big grin

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Uite, porcusorii aia sigur sunt dragalasi si foarte simpatici! Da' vezi daca is inca pui, ei bine is foarte obraznici si moftusori.Si inca ceva: daca tot asa, is micuti ca si varsta, nu o sa roada lemn din prima secunda. Dintii inca nu-s asa de tari si rod ceva mai moale.Asteapta,poate se sperie de patu ala si nu le place. Da' vezi k sigur il rod ei [ depinde acum si din ce lemn este] Ar trebui sa intrebi la pet shop, sau daca nu te ajuta, poti sa cauti pe net. Fundita?big grin

| Blueberry145 explică (pentru Stassy):

Da, sunt micutzi. au cam o luna si 3 saptamani-2 luni

| Stassy a răspuns (pentru Blueberry145):

Pai na. mai ai rabdare.Cand o sa creasca probabil k o sa-l rontaie.Na bine. Imi dai fundita?big grin

| Blueberry145 explică (pentru Stassy):

Da :p

5 răspunsuri:
| vladutik a răspuns:

Nu tot ce gasesti in petshop e bun
1.scoate cartonul ala si pune teava PVC de 125
2.sigur ca rod sunt din familia rozatoarlor
3.ar fi bine sa scoti si lemnul ala cumparat si sa le pui lemn de prun sau salcie
4.Ai grija la talasul pe care-l folosesti sa fie simplu FARA MIROSURI gen capsuni si prostii
5. daca nu vrei sa folosesti talasa cumpara o paturica flecee aia o gasesti la careffour sau kaufland si e iefina cumaperi doua cand una se uda o inlocuiesti cu ala intre tim o speli pe aia uda si tot asa e mai convenabil
bafta in continuare

| SadBoyForever a răspuns:

Cum fac sa uit moartea porcusorului meu de guineea il aveam din 2007