| DeiuțaBloșcuța a întrebat:

Doctor criminalist cu politist criminalist este tot una? Daca nu care este diferenta!?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista doctor criminalist.
Exista medic legist, este cel care examineaza medical pacientii (vii sau morti) la care exista suspiciunea ca au fost suspusi unei agresiouni sau unui accident sa ca moartea nu a fost naturala.
Politistul criminalist strange date de la locul infractiunii, de la medicul legist, de la martori si stableste conditiile in care s-a petrecut fapta, oferind datele procurorilor.

1 răspuns: