| Marceltst a întrebat:

Doresc sa aduc un caine de rasa buchin maltese din Romania in suedia. Deja am cumosrat biletele la tarom pentru ca stiu ca ai voie cu pets. Intrebarea mea este daca pot vorbi cu compania aeriana despre transportul cainelui daca am cumparat deja biletele? Cainele vreau sa il vaccinez si sa ii pun cip + carnet de sanatate european

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Va trebui sa renunti sa-ti duci catelul in Suedia daca nu ai anuntat la momentul rezervarii biletului de avion. Pe site-ul companiei 'Tarom" se spune clar ca :
"Dacă pasagerul se prezintă la ghişeul de înregistrare fără o rezervare prealabilă sau nu respectă condiţiile impuse de transportator (greutatea animalului, cuşca standard, starea de sănătate şi curăţenie etc), putem refuza transportul animalului de companie" --- vezi si alte detalii :http://www.tarom.ro/......panie.html

| Marceltst explică (pentru alessia5158):

Eu plec in Romania in vacanta pe 16 iunie si ma intorc in Suedia pe 19 iulie. Daca sun la tarom cu o luna inainte sa plec, nu pot sa il adaug la biletul meu. Cainele vreau sa il cumpar cand ajung pe 16 si sa ii fac cele necesare pentru plecare daca nu le are facute. Crezi ca daca sun cu o luna inainte mai pot face ceva?

| alessia5158 a răspuns (pentru Marceltst):

O presupunere nu cred ca te-ar ajuta in rezolvarea problemei tale! De aceea iti sugerez ca, la sosire, sa intrebi functionarul de la ghiseul Taromului din aeroportul Otopeni.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta ar fi trebuit deja sa faci la cumpararea biletelor, pentru ca va trebuii sa-i cumperi si lui bilet! Este un serviciu special care se ocupa de animalute, unde-l predai si ei il duc in cala si restul.