| Reek54 a întrebat:

Este cineva cu meseria de veterinar pe aici?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. Spune feciorule ce problema ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, desigur au o blana foarte scumpa, ce problema ai cu el?

| Reek54 explică (pentru anonim_4396):

Nu te pricepi, cautam pe cineva care e veterinar sau macar expert tehnician in animale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Reek54):

Scuze am glumithappy Ce mai faci?

| lea72 a răspuns:

Ce te intereseaza?

| Reek54 explică (pentru lea72):

Am avut o problema cu o chinchilla.

| lea72 a răspuns:

Tot nu ai spus ce problema ai.

| Reek54 explică (pentru lea72):

Pai, am spus ca am avut o problema cu o chinchilla, si asteptam sa-mi raspunzi daca te pricepi la aceasta rasa de animale.
A stat la o temperatura mai mare decat cea la care trebuie sa stea ei, cand m-am dus la ea era cam lesinata, am trezit-o si se dadea de pe o parte pe alta, am luat-o usor si era moale, am intrat cu ea intr-un loc mai racoros si parca isi mai revenise putin si incerca sa se ridice pe picioare, dar nu putea... apoi a inceput sa stea numai pe o parte (stanga) si daca o miscam sa stea normal incepea sa se zbata cu tendinta de a se strange (botul il ducea catre labute), am stat cu ea ore intregi cu speranta ca isi va reveni, la un moment dat a inceput sa se zbata intr-una apoi am linistit-o pentru aproximativ 30 de minute, si incepea sa se incordeze si sa se lungeasca, a facut asta cam de 4 ori, apoi am mai asteptat putin si am vazut ca nu mai respira, am ridicat-o usor incercand sa o masez dar fara rost, simteam cum inima se chinuie sa mai bata si pana la urma s-a oprit.

| klau95 a răspuns (pentru Reek54):

A murit? de la caldura. cate animale nu mor azi de la caldurasad
Data viitoare daca iti mai ie-i tine-o intr-un loc mai racoros si dai apa in fiecare zi.

| Reek54 explică (pentru klau95):

Da, nu stiu ce s-a intamplat ca a mai fost in acel loc cateva zile, dar ieri...probabil nu a mai rezistat, a fost vina mea, nu trebuia sa o las acolo pentru ca eram constient ca nu e bine pentru ea.