| swaggerofachampion a întrebat:

Este greu sa intretii un caine de talie mare la apartament? Considerand ca am si balcon la camera mea, si destul spatiu.

6 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Da,foarte greu! unui caine de talie mare ii trebuie curte,nu balcon,pe langa ca lasa destul par! eu zic sa astepti sau sa iti iei un caine de talie mijlocie-mica,iti recomand caniche-ul,am si eu o fetita,ideala pentru apartament! happy
degeaba iti iei un caine de talie mare,pana la urma va trebui sa il dai,lasa par,roade,pana se obisnuieste isi face treburile in casa, complicat, poate tu nu te vei satura, dar parintii tai, da...
Cainii mari sunt pentru casa cu spatiu mare!

| frumushika09 a răspuns:

Eu am avut un caine lup in apartament, dar l-am tinut doar cand era pui pentru ca se facuse foarte mare si era foarte greu sa-l intretinem. L-am dus la garajul din spatele blocului. Dar depinde, daca ai timp si suficient spatiu poti sa tii un caine mare. Depinde si daca ai o familie numeroasa ca noi eram 4 oameni in apartamentul ala de 2 camere si ne-a fost cam greu.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Cam greu... Cainele trebuie scos des la plimbare si ai mult de curatat dupa el. Iti sugerez sa nu te compici.

| MauiStatue a răspuns:

Greu nu este, timp sa ai. Trebuie sa il scoti cel putin de 3 ori afara.
Daca il scoti mereu afara, nu o sa isi faca nevoile in casa. Cand o sa naparleasca, o sa trebuiasca sa il perii des.

| andagoth_9923 a răspuns:

Da... e cam greu... Vrei neaparat de talie mare? Cei de talie mica sunt mult mai usor de intretinut.Ti-as recomanda un catel " de poseta" cum ar fi un bichon.

| chiquita a răspuns:

Da, e greu. mie imi este greu cu doi bichoni de talie medie. cand sunt mici trebuie scosi la plimbare de 5 ori pe zi, apoi cand cresc de 3 ori pe zi. Ai nevoie de timp si rabdare.Iar daca vrei sa il iei de mic, trebuies sa te gandesti k roade mobila si tot ce prinde, isi face treburile pe unde apuca si e plin de energie.