| Cautraspuns a întrebat:

~fundita~Am o catelusa rasa Teckel de 2 luni si jumatate.Incerc sa o dresez dar parca degeaba...desi se spune ca odata invatata o comanda, nu o mai uita, la ea este exact invers.In plus musca mereu, uneori, cand se supara, chiar foarte tare.Sa nu uit sa precizez ca face pipi peste tot! Spuneti-mi niste metode sa o pot dresa mai usor, ce comenzi trebuie sa o invat, cu ce o pot rasplati... Vreau ceva mai detaliat si nu pentru orice rasa!

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Http://natgeotv.com/ro/cesar-si-cainii/sfaturi-dresaj uite aici. Daca vrei sa vezi un profesionist cu caine te sfatuiesc sa te uiti la emisiunea,, Cesar si cainii,, de pe National Geografic Chanel. Mult noroc.

5 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

In primul rand este tanara, si in al doilea este un Teckel. Trebuia sa te informezi mai bine inainte sa o ai. Totusi, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand faptul ca musca este cam normal la 2 luni, si ca face pipi peste tot, dar trebuie sa incerci sa o premiezi cu ceva mancare cau ceva de genu cand te asculta asa se dreseaza cainii de obicei, dar cel mai bine ar fi sa te interesezi de ceva dresor profesionist sa va ajute cu ea, inceputu ii cel mai greu. sper sa te fii ajutat, mult succes.

| Cautraspuns explică:

In principu stiu cum se dreseaza un caine...doar ca vreau alte metode! Roby 67 crede-ma ca m-am interesat!

| Cautraspuns explică:

Iuandfto spune-mi te rog la ce ora estebig grin

| Adrian_Tirla_Mihaiescu_1992 a răspuns:

Si eu am o catelusa teckel tot de la 2 luni jumate asa e temperamentul ei cu muscatul a mea are deja 4 luni jumate
e foarte temperamentala si incapatanata isi va alege un singur stapan care il va asculta trebuie sa vorbesti cu ea pe tonuri diferite cane e bine sau nu a mea nu intra in casa pana nu ii spun hai, sta si se uita la mine si asteapta sa o chem.si cand ii spun iesi a si iesit. legat de nevoile in casa in jumate de luna se va obisnuii cand face in casa spune-i ca nu-i voie arata-i ce a facut si scoateo afara las-o putin apoi las-o inauntru, noaptea merge afara de vreo 2 ori ar fi ok daca te trezesti sa o lasi sau sa ii pui scutec in casa si sa se obisnuiasca sa faca acolo