| Pikabu19 a întrebat:

Am un teckel de 5 luni,si vreau sa-l invat sa faca pipi afara, pentru ca face in casa. Stiti cum as putea sa-l dresez sa faca afara?

3 răspunsuri:
| Betyskumpik a răspuns:

Pai eu stiu ca exista niste spraiuri cu care dai pe locul unde vrei sa isi faca nevoile si el se duce acolo dar acum nu stiu cum sa procedezi daca stai la casa sau la apartament... daca stai la casa scoate-l mai des in curte pentru a putea lua mirosul si sa se obisnuiasca cu locul unde vrei sa faca. Daca stai la apartament il scoti afara mai des sau ii iei niste scutece absorbante si le pui intr-un colt.
sper ca te-am ajutat! happy

| deeamaria a răspuns:

Asta il poti invata intr-o saptamana daca ii pui un cos cu nisip in casa si tot ii spui unde sa mearga la baie serios chiar merge si cainele meu ma asculta de atunci

| Anonymusu a răspuns:

Pai atunci cand vezi ca face strigi la el "Nu-i voie"si il certi iar daca a facut inainte si a plecat,il chemi la locul faptei,ii dai sa miroase ce a facut, il certi si daca vezi ca nu pricepe poti sai mai dai cate o palmur=ta sau un deget peste nas, si crede-ma, cainii sunt foarte inteligenti, vor intelege