| Ea12345 a întrebat:

Hamster sirian sau rusesc pitic? Aveti? Ma bate gandu' sa-mi iau si nu stiu ce sa aleg..sirian, ca poate sta singur, dar creste prea mare(pana la 16-17 cm), sau rusesc, micut, dar care trebuie luat cu perechea sa? Poate sta cel rusesc singur in cusca? As dori un raspuns de la cunoscatori.

Răspuns Câştigător
| JammyBrooks a răspuns:

Eu am pitic rusesc si sta singur.i-am pus jucari confectionate din carton si servetele fara miros sa isi ocupe timpul amenajand un cuib bun de dormit.Eu te-as sfatui sa iei 2 nu pereche, de acelasi sex da din aceeasi cusca.Sau daca nu ai posibilitatea sa iei 2 ii faci jucari multe multe si te joci cu el.
Nu e adevarat ce zice ruxacica eu ii dau drumu' prin toata camea si iese singur adica nu sta in loc.
Cel pitic e mult mai dragut si mai moale si se ataseaza de tine chiar poti sa-l faci sa raspunda la nume.Cel siian e mare dar tot dragut e, adica o varianta mai mare a celui pitic.
Indiferent de talie sau rasa tot asa te va iubi!

2 răspunsuri:
| ruxacica a răspuns:

Pai. Asta este alegerea ta daca vrei sa ai doi hamsteri sau doar unul maricel si pufos.Si ai dreptate cel rusesc nu poate sta singur
Dar inainte sa iti iei un hamster trebuie sa te asiguri ca acolo unde il vei pune nu poate sa patrunda pe sub ceva si dupa sa nu il mai gasesti mult tmp sau in cel mai rau caz sa se rataceasca el si sa nu il mai gasesti(dar asta se intampla mai mult la cei rusesti pentru ca sunt mai mititei) si trebuie sa te asiguri ca are unde sa se miste nu doar in cea cuca si din acea cusca daca nu ii vei da drumul se poate intampla ce ti-am spus deci daca aceste conduti nu ai cum sa i le faci mai bine iti ei hamsterul sirian pentru ca acela poti sta mai usor cu ochi pe el si in plus nu e asa de greu ca la doi.

| AdY2000 a răspuns:

As vota pentru siryan creste singur fara pereche si e si mai dragut funda?