| Kidooooo a întrebat:

Heei tpu.Am o perusa love struck si am o intrebare legata de ce pot sa ii dau sa manancehappy
Pot sa ii dau seminte de ardei si mijloc de la rosie?
Scuzzati categoria.
Funda :*

5 răspunsuri:
| DolceKiss a răspuns:

Buna! Eu am doi perusi, si le dau sa mănânce seminte de ardei, coaja de ou fiert, morcovi cruzi taiati felii si seminte Chirii-Chirii de la magazin. Sper ca te-am ajutat!

| Kidooooo explică:

In legatura cu semintele de papagali, din alea le dau.Intrebarea mea este daca pot sa le dau sa manance seminte de ardei si mijloc de la rosiehappy

| AlLLllllexxXX a răspuns (pentru Kidooooo):

Seminte de ardei si mijloc de rosie nu sunt prea sigura daca poti sa le doi dar le poti da salata verde, morcovi sau 2 -3 frunze de patrunjel big grin

| AlLLllllexxXX a răspuns:

Eu am avut 3 peusi si crede-ma ca nu este usor sa ii ingrijesti.Ai grija in legatura cu perusa daca este singura nu e bine pentru ca poate sa moara trebuie sa ii gasesti o pereche ub perus.Si in legatura cu mancarea poti sa ii dai si legume dar trebuie sa ii cumper seminte pentru perusi de la un Pet Shop.

Sper ca am fost de ajutor:X

| AlLLllllexxXX a răspuns:

Poti sa le dai eu le dadeam si morcovi taiati in feliute mici big grin