| anonim_4396 a întrebat:

Hei :3
Am un pisoi de doua luni si umpic..si vreau sa il ingrijesc eu. asa ca am cateva intrebari.
1.il pot spala de la " varsta" asta?(are blana foarte lunga, si avand acces in curte se rostogoleste prin praf, intra in ghivecele mari si se murdareste) daca nu, atunci cand? si de cate ori pe luna/an?
2. unii spun ca e bine sa speli pisicile cu sampon de bebelusi, alttii cu sampon special pentru pisici. totusi ce sampon imi recomandati?
3.este bine daca la 2 luni inca 'suge' lapte de la pisica?
cam astea sunt nelamuririle mele.
daca ai chef sa ma iei la misto tine-ti raspunsul pentru tine.
merci.

Răspuns Câştigător
| BrunetteGirl21 a răspuns:

E prea mic sa ii faci baie.Plus de asta cand o sa incepi sa ii faci baie, recomandat de catre veterinar este sa i se faca o data pe luna deoarece pot face apa la plamani. Daca ii faci baie fa`i seara si tine`l in casa pentru ca este frig.Dar nu ii face de acum mai lasa`l macar o luna.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Buna. trebuie sa stii ca pisicile ce un ies afara...nu trebuie imbaiate. in cazul tau ar fi bine sa intrebi un medic veterinar si sunt sigur ca o sa te lamureasca. faptul ca inca suge de la mama lui cred ca un e o problema. in cazul spalatului sa tii minte ca imbaiatul foarte des dauneaza pisicilor. sunt pagini unde iti spun o multime de lucruri despre pisici. trebuie doar sa cauti. mult noroc tie si motanului.

| Anonima209437 a răspuns:

1. Da dar sa nu-i dai la ochi sau mai ales la urechi, este foarte periculos! parerea mea este ca ar trebui sa-l speli cu un buretel ud si sa folosesti sampon special. este foarte important
2.sampon special ar fi mai indicat
3.da,nu are nimic
sper ca am fost de ajutor, nu sunt cine stie ce experta dar am avut si eu o pisica