| pinkdimond a întrebat:

Hei am nevoie de ajutor.Mi-am luat o pisica de 6 luni si stau la apartament, o am de o luna dar de o saptamana nu mai mananca iar ieri seara a vomitat 2 viermi si blanita, am vb cu doctorul si i-a dat o pastila de deparazitare dar a vomitat-o la scurt tiump.Acum aprox. 3 ore i-am dat alta dar a vomitato la vreo 2 ore.Ce sa fac? Oare a doua pastila si-a facut cat de cat efectul? Dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Ai vazut pastila intreaga cand a vomitat?
Daca nu inseamna ca deja si- a facut efectul.
Deparazitarea se face atunci cand sunt micuti si nu au probleme.
Acum are 6 luni si este mai grav sa aiba " chiriasi intestinali" dar nu e sfarsitul, pisicile sunt puternice.happy

Daca ai vazut pastila cand a vomitat trebuie sa mergi la doctor si sa ii ceri sa ii faca o injectie pentru ca vomitat pastila.
Si ma gandesc ca este deshidratata pisica, veterinarul nu ti-a dat nici o alta substanta sa ii pui in apa?
Parerea mea este sa schimbi veterinarul, multi fac facultatea degeaba.
Pisica trece prin dureri groaznice mergi la alt veterinar.
Explica-i ca pisica nu mananca nimic!