| Clorox a întrebat:

Hei lume. Vreau sa imi iau o pisica, dar problema este ca stau la bloc, et3, si imi este frica ca nu pot s-o invat la litiera? Ce spuneti s-o iau? Si daca da, cum o invat la litiera?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa cresti o pisica in apartament, poti s-o inveti sa faca la litiera, dar animalele au nevoie de natura, au nevoie sa alerge. Am prieteni care au pisici, dar stau cu stresul ca daca deschide cineva usa si nu e pe faza, a zbughit-o mata si stau s-o prinda prin tot blocul sau cu ferestrele, sa nu fie deschise, ca se dezechilibreaza si cad, si le gasesc pe afara speriate nefiind obisnuite cu atata lume, agitatie... etc

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ia-ti linistit, o sa se invete si la litiera, iar de iesit afara, no problem, ii cumperi o lesa mica pe masura si iesi cu ea pe langa bloc sau in plimbari scurte!
Am vazut asa nu una! Se obisnuieste si o sa fie ok!
Ai mai multe avantaje daca o ai decat daca nu!
Tot mai multa lume isi ia animalute!
Au un efect antistress fantastic!
https://www.youtube.com/watch?v=fNodQpGVVyg

| Clorox explică:

Ok! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile sun animale curate, au instinct si nu trebuie sa o inveti tu sa-si faca nevoile la litiera, trebuie doar sa o pui in ea si stie ea ce trebuie sa faca. laughing

Eu am motan de 4 ani si nu mi se pare asa complicata ingrijirea lui, daca o inveti de mica sa fie periata o sa-ti fie foarte usor. Mereu se gasesc dezavantaje dar daca iti doresti ceva treci peste, boul meu a avut si diabet si a trebuit sa-i fac eu insulina. laughing Eu zic sa o iei.
https://s31.postimg.org/4x8ar342j/CAM00239.jpg

| AqCoX a răspuns:

Parerea mea este sa nu iti iei pisica la bloc. Treaba mare ii miroase foarte urat, lasa par si nu ai cum sa o scoti afara pentru ai oferii mult spatiu.

| Herra716 a răspuns:

Eu am avut o pisica la bloc nefiind de rasa sau ceva....era foarte jucausa si agitata, nu a trebuit sa-mi fac griji cu privire la litiera, i-am pus nisip de pisici intr-o ladita si a facut din instinct prima data si dupa s-a luat dupa miros, oricum o sa te saturi de pisica atunci cand o sa te traga de par dimineata sau cand o sa fi nevoit sa-i cumperi 10000 de jucarii si casuta pentru pisici...eu am dat pisica aceea unor prieteni care locuiesc la curte si le fac vizite frecvent, si acum am un husky siberian care e la fel de pacatoasa ca pisica, so....bafta!