| Rebecca123 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de niste sfaturi in legatura cu o problema legata de perusi si va rog sa nu va bateti joc raspubdeti doar daca aveti asa ceva sau doar daca stiti.Deci de o saptamana si ceva mi-am luat un perus insa "placintutele" au inceput sa aiba un miros acrisor-intepator si ele nu ar trebui sa miroasa si nici nu a vomitat ca sa miroasa asa..si la inceput el mirosea a mei insa acum a inceput si perusul sa aiba acel miros si nu stiu de ce si ce sa fac

2 răspunsuri:
| CostaMate a răspuns:

Cred ca am inteles ce vrei sa zici. Si eu am avut unele probleme cu perusul si mama a auzit ca ar fi bine sa inlocuiasca apa din colivie cu ceai de menta. O alta solutie ar fi ca pe langa mei sa ii dai si altceva, cum ar fi paine, verdeata, ori vreun fruct sa rontaie xD. Sper ca te-am cu ceva

| alexandruMD a răspuns:

Trebuie sal duci la veterinar ca tu nu poti sa-i faci nimic eu inainte de ami cumpara perusul am citit foarte mult despre ei si acest semn inseamna ca este bolnav