| issulove a întrebat:

Am o intrebare pentru voi. Stiu ca suna ciudat dar eu as vrea sa-mi iau ca animal de companie o maimuta. M-am interesat iar pentru animale de companie ca maimuta pot lua Maimuta Capuccin. Ele sunt blande. Si am cautat pe google si am vazut multe persoane care au. Dar totusi, sunt curioasa daca le gasesc de vanzare la Petshop. Daca nu, de unde pot cumpara una? Vreau raspuns rapid. Parintii nu prea sunt de acord pentru ca maimuta o sa faca dezordine in casa. Este adevarat? Fundaa celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Este normal ca parintii sa nu fie de acord.
Ei nu-s de acord nici cu un papagal ca da seminte pe langa cusca laughing

Asa-s ei.Dar acum sa vorbim la modul sserios
Iiti dai seama ca va face dezordine la inceput(pestru ca este ca orice aimal, dar fiin maimuta este mai agitata)
Dupa ce o vei tine macar 1 luna de zile, se va acomoda cu tine si nu va mai fi asa de "obraznica"
Apropo e tare draguta :X
Sunt in Cluj de cumparat la un magazin de animale, dar nu e legal sa detii asa un animal de companie.
Imi cer scuze dar poate te gandesti la o pisica sau un caine.
Plus ca un asa animal ar costa cam 1000 euro.

Funda?

| issulove explică (pentru Gabi19971983):

Asa e. Si imi este frica sa nu fuga. Pentru ca ii trebuie mult spatiu. nu pot sa o tin inchisa in casa pana se va acomoda. Am destul loc. Si nici legata nu pot sa o tin. Si tot asa mai am o problema cu legea. Stiu ca nu este legal. Asa ca nu cred ca voi avea o maimuta.

3 răspunsuri:
| Voicu_Andrei_1994 a răspuns:

La unele peturi... daca stii sa fie mai cuminte si sunt blande si nu le enervezi nu face dezoedine

| issulove explică (pentru Voicu_Andrei_1994):

Am citit ca trebuie sa am foarte mare grija de ele altfel devin agresive. Dar sincer eu nu sunt foarte responsabila. Asa ca nu stiu exact ce sa fac.