| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a întrebat:

Hei TPU, am un catel bichon de 5 luni si face mereu in casa chiar daca ii mai dau drumul si prin curte. Urmeaza sa ma mut la bloc si nu stiu cum sa il invat sa se abtina.

Răspuns Câştigător
| Răzvi4Deni a răspuns:

Dresarea se poate realiza doar cu contributia si rabdarea ta. Aceasta lectie necesita adaptare in functie de varsta cainelui si caracterul acestuia.
Trebuia invatat de la varsta mai mica sa-si faca nevoile intr-un singur loc.
Trebuie sa-l certi si sa-l sperii cand face unde nu trebuie.