| patrik986 a întrebat:

Ce caine sa aleg? Husky siberian sau Golden retriever? Care sunt predispusi mai mult la boli?

Răspuns Câştigător
| RaulC2002 a răspuns:

Amândouă rase sunt frumoase si inteligente!
Însă după părerea mea eu zic ca mai bine ai alege un caine de rasa Golden retriver deoarece acești caine sunt foarte inteligenti, frumoși si nu se îmbolnăvesc asa repede depinde de cum sunt îngrijiți!
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Golden Retriever este prietenos tare si frumos.Iti recomand specia asta de caine.Se ataseaza foarte tare de stapan si sunt foarte blanzi
Husky sunt mai mult caini care trebuiesc sa vietuiasca in zone reci.

| Violleta2022 a răspuns:

Husky, este nepotrivit, fiind caine pentru tinut rece/ inghetat, nesuportand caldurile mari din Romania.

| patrik986 explică:

Multumesc mult! O sa aleg Golden retrieverhappy

| anonim16121 a răspuns:

Husky siberian e predispus la mai multe boli, dar husky siberian e o rasa mai inteligentă si sunt mai frumoși. Daca îngrijești binr cățelul nu face nicio boala, ai grija cand îți cumperi să-ți iei cățelul sa aiba amândoi ochi albaștri si trefla alba in frunte daca vrei un câine de rasă (am husky).

| raluca0604 a răspuns:

Salut! Si eu votez pentru Golden Retriever pentru ca am o femela Golden si pot sa spun cu mana pe inima ca sunt o rasa extraordinara! Invata foarte repede, sunt ascultatori, cuminti si foarte sociabili. Eu o tin si in casa si afara si pana acum nu a avut nici o problema de sanatate (are 2 ani jumate). La Goldeni trebuie sa ai grija cu mancarea, in sensul ca sunt tare mancaciosi si sunt predispusi sa ia in greutate.