| andagoth_9923 a întrebat:

HEI TPU! Motanul meu mananca foarte mult si ma cam ingrijoreaza! adica ma sperie starea lui! e ca o minge de fotbal! oare e in regula? FUNDA

Răspuns Câştigător
| DenisH a răspuns:

E in regula stai chill.Cu cat e mai gras cu atat mai bine.

| Biaix a răspuns (pentru DenisH):

Si mie mi s-a intamplat.Esti sigur sau sigura ca este motan.Pentru ca pisicile femele cand sunt gata sa fete mananca mult ca sa-si hraneasca puii in burtica.Incearca sa-i apesi sau sa asculti pe burtica lui sau a ei sa vezi daca se aud pisoiasi. Daca nu te lasa sa-i atingi burtica si da cu laba spre tine inseamna ca are puiuti.Altceva nu prea mai stiu bafta.

6 răspunsuri:
| mariusQ a răspuns:

Nu-i mai da de mancare asa mult pentru ca daca continua asa mult timp cred ca poate muri.

| zăGhost a răspuns:

Cine te pune sa-i dai atat de mancare? Intereseaza-te cat ar fi o portie normala pentru varsta lui.

| Hermes a răspuns:

Animalele mananca in general mai mult de cat au nevoie. Instinctul le spune asta in ideea ca mai tarziu s-ar putea sa nu gaseasca mancare. Motanul tau in schimb are mancare la discretie si el inca nu a invatat asta. Trebuie sa-l mai infometezi din cand in cand si sa-l pui sa faca miscare. E un animal activ sau doarme toata ziua?

| Carlacearea a răspuns:

Depinde cat de mult mamanca daca mananca pe zi cam o cana medie e foate rau ar trebui sal duci la medic

| Isabelee a răspuns:

Buna! happy. In primul rand vreau sa spun ca ma amuza felul in care ti-ai descris motanul laughing). In fine, si motanul meu manca foarte mult inainte, pana a ajuns sa fie mult mai gras decat trebuie asa ca am inceput sa-i dau jumatate din portia normala de mancare, si usor usor, va revenii la greutatea normala happy. In cazul tau, daca iti mai cere de mancare, poti sa te joci cu el si sa-i dai o,, rasplata'' pentru al satisface.
Sper ca ti-am fost de ajutor. :d