| HamsterulMeu a întrebat:

Oare pot sa dresez un pui de labrador sa mearga fara lesa pe strada.
Mentionez ca unchiul meu are un caine care e acum adult si e un ciobanesc de berna.
El la invatat pe caine fara lesa ducandul de mic la plimbare liber.
Oare cu ajutorul unchiului meu voi putea sal invat fara lesa?!
Si ca primele trucuri ce il pot invata si cum!?

Dau funda!
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Horologer a răspuns:

Salut Hamsterule big grin Cu siguranta poti dresa un labrador, e printre cei mai inteligenti caini.Deci da o sa poti merge pe strada fara lesa cu el, iar trucuri trebuie sa il lasi sa creasca putin.Il poti invata sa se rostogoleasca, sa stea jos etc.Si asta o poti face tu fara ajutorul unchiului tau, dar nu uita sa recompensezi cainele dupa un rezultat bun.Succes cu cainele tau.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

0. NU FI TIMPIT!
1. Ciinii nu merg de capul lor pe strada. Eventual si fara botnita, nu, ca doar e blind.
2. NU FI TIMPIT!

| Ada78 a răspuns:

Cu siguranta unchiul tau te va ajuta.Ca un prim truc incerca trucul de a "PRINDE SI ADU". Incepi cu o jucarie.O arunci el o prinde si apoi il chemi la tine. Daca nu reusesti sa-l faci sa vina inapoi ademenestel cu o gustare. Mult succes!