| bibiiiy a întrebat:

Pentru cei care au hamsteri, am cateva intrebari:

1)Ce hamsteri aveti?

2)ii tineti in cusca de hamsteri, sau in acvariu?

3)Daca vreau sa ii iau acvariu, trebuie sa fie mare? cum o sa pun rotita in el? Dar acel picurator cum se pune in acvariu? Acvariul trebuie acoperit?

4)Ce trebuie sa ii cumpar unui hamster,in afara de cusa,mancare, bol de mancare, apa? Si cat costa?

5)Vreau sa imi iau un baietel.ce nume sa ii pun? Si ce varsta trebuie sa aiba?

Multumescc mult! Fundaaaa:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

1).Eu am 3

2).Acvariu

3).Cam cat un menitor de la calculator, rotita se pune normal si picuratorul trebuie sa fie spacial de acvariu... daca este acvariu inalt nu trebuie acoperit

4).Rotita 25-35 lei, rumegus 200g 2-3 lei 200g ati ajunge 3 saptamani, etc...

5) Micky, Moty, Abby, Angel, Moby, Tuffy, trebuie sa aiba o lunawinking :X

Cateva sfaturi cand ai iei in mana sa nu-ti scape daca gaseste lemn al rode si el este foarte mic si al gasesti greu. de mic ca el musca si trebuie invatat sa fie mangaiat..trebuie sa ai dai fructe si legume multe : morcovi mere etc. Hamsterul este un animal nocturn noaptea nu doarme seara trebuie sa al duci intr-o alte camera unde nu doarme nimeni ca sa nu trezeasca pe cineva.Le place mult caldura. sper ca te-m-a ajutat :* :X

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Hi.
1.Cambell.
2.Acvariu.
3.Incapator pentru el, nici foarte mare, nici foarte mic, rotita o pui pur si simplu in el, picuratorul trebuie sa fie special pentru acvariu (cu ventuza) sa se lipeasca, nu trebuie acoperit daca este destul de inalt incat sa nu poata iesi din el.
4.Glob dintrala in care sa alerge sau care ii poti da drumu prin casa in el si fuge cu globul ala prin casa ca sa nu se piarda (35 de lei aproximativ), si talaj 1 kg e 10 lei parca).
5.Richi,Speedy, Zumzi, Tartel.

| bibiiiy explică (pentru Reek54):

Am cautat pe net poze cu hamsterul campbell si e ff dragut:X Cat ai dat pe el?
si de unde l-ai luat? Si mai am o intrebare: ce mancare sa ii cumpar? Si cat costa rumegusul? Si la cat timp trebuie schimbat? Ms:*big hug

| Reek54 a răspuns (pentru bibiiiy):

Esti din Bucuresti?, Talajul trebuie schimbat cam la 3 zile, depinde cat ii pui, costa aproximativ 7 lei un kg.

| bibiiiy explică (pentru Reek54):

Nu ..nu sunt din bucuresti..sunt din Craiova

| Reek54 a răspuns (pentru bibiiiy):

Eu am pereche, te-am intrebat daca esti din Bucuresti ca ti-as fi dat eu un pui, daca mai ai intrebari. sau vrei sfaturi, ceva... vorbim pe privat.

| bibiiiy explică (pentru Reek54):

Multumesc mult! Dar am niste prieteni care au hamsteri si trebuie sa se imperecheze, si o sa iau de acolo un puiut:* Ms mult:X

| Ioanadulcik a răspuns:

Multumesc pentru fundita :X

| Ralucush123456 a răspuns:

Salut eu am un hamster pitic rusesc, da daca vrei sa ii pui si jucariile trebuie sa fie mare dar nu trebuie numaidecat acoperit la hamsterul meu nu i-am dat apa mere pepene verde gaben, talaj adica rumegus sa ii iei ce spui de JAK JAKE sau gasesti tu pe un site nu stiu ce varsta dar mai bine iti iei o pereche de hamsteri poate fac si puiuti laughing.