| RappMusicc a întrebat:

Va salut! Am o intrebare : Care e diferenta dintre Akita Inu si Akita American? Exista si Akita Inu gri/cenusiu cu alb?
Dau :* Fundita :*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| AlleAlllexandra a răspuns:

Alex,din cate stiu eu, Akita American e de talie putin mai inalta decat Akita Inu. Akita America este un caine de paza, iata cateva lucruri despre el : Caine de talie mare, cu constitutie solida, cu proportii echilibrate si osatura masiva. Caracteristicile principale ale rasei sunt capul relativ lat, aproape tringhiular, botul solid, ochii destul de mici si urechile erecte, orientate spre inainte, in prelungirea liniei gatului. (Akita American)
Inaltime:Masculi: 66-71 cm Femele: 61-66 cm
Greutate: Masculi: 34-54 kg Femele: 34-50 kg; (Akita Inu ).
Sper ca te-am ajutatwinking
P.S. : Akita American e un caine foarte bun pentru paza, e de talie mai mare, solid.

4 răspunsuri:
| AnnaMaria157 a răspuns:

Sunt diferiți. Diferă de la mărime până la culoare. Și da, există Akita Inu gri, am avut eu, și sunt foarte prietenoși. Acum am un husky siberian gri, de 4 ani. Oricum și Akita și Husky ( de toate tipurile ) sunt foarte încăpățânați la dresaj.

| GoldVali a răspuns:

Da, sunt diferiti mai ales in ce priveste alura si coloritul blanii. Citeste detalii aici, ai si poze pentru fiecare
http://en.wikipedia.org/wiki/Akita_%28dog%29

| RappMusicc explică:

Care sunt diferentele?batting eyelashes

| Maya8844 a răspuns:

Diferenta intre Akita Inu si Akita American este ca:Akita Inu este un pic mai mic si difera culoarea si structura blanii ...cam atat stiu eu... sper ca te-am ajutat!happy