| joaxenul a întrebat:

Heii TPU vreau sa imi iau un cane corso am gasit de unde sa adopt unul dar e o problema parintii mei nu ma lasa mai avem 3 caini dar vreau un caine cu care sa am o relatie mai speciala deci ma puteti ajuta? Dati-mi idei cum sa ai conving pe ai mei FUNDA

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Parintii tai probabil se gandesc si la intretinerea altul caine.
Poate ceilalti sunt maidanezi si lor poti sa le mai dai cate una alta de mancare, etc., dar unui caine din aceasta rasa te costa intretinerea pe luna ca adult 300-400lei. Daca nu-i dai boaba macar de calitate premium, trebuie sa te apuci sa-i faci mancare si are nevoie de multa carne, o sa faci cate o oala la 1-2 zile,nu e chiar asa ieftin.
Un caine ca asta nu poate creste cu resturi de la masa, cu oase de pui, cu paine, ciorba, trebuie sa-i faci mancare separat lui daca nu-i dai boabe.
Gandeste-te mai bine!

Ia unu din aia 3 caini si ocupate mai mult de el, dreseaza-l, joaca-te cu el, etc.

| viotedy a răspuns:

Ar fi o solutie sa apari cu el acasa, sa zici ca l-ai gasit pe strada, ca era sa-l calce o masina.Dar, daca deja le-ai spus, ca vrei cred ca nu tine figura. Spune-le ca asta vrei de ziua ta.