| Andraaaaaaaaa a întrebat:

Buna,TPU! Ma puteti ajuta cumva?
1. Vreau un caine sau o pisica foarte mult, dar parintii nu ma lasa...cum as putea sa ii conving?
2.Stau la apartament, ce ar fi mai bun caine sau pisica?
3.Ce rasa?
Dau FUNDA mare. happy

7 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Caine de talie mica e bun de apartament, de ex bishon

| Ajutorulmic a răspuns:

1)roaga-i spune-i ca o sa ai grija ff mult de el si ca nu o sa regrete, spune ca este cea mai mare dorinta a ta.
2)caine mic
3)bichon,pichinez,orice caine mic

| Andraaaaaaaaa explică:

Eu as vrea un Golden Retriever.Dar e prea mare de apartament...E rasa mea preferata de caine. sad

| Adaptor1 a răspuns (pentru Andraaaaaaaaa):

Si mie imi plac mult eu de ex am un labrador dar stau la casa.

| adnana50 a răspuns:

--- Implorai pana te saturi, scriele biletele cu dorinta asta si punele peste tot
---Eu zic sa-ti cumperi un caine
---Rasa=Chihuahuah (Ciuaua)

| Adaptor1 a răspuns:

Pai poti sa ii convingi spunandu-le ca vei avea doar tu grija de el si nu le va face probleme fiindca parerea mea ar fi ca ei nu te lasa deoarece cred ca ei vor avea grija de el de ex :daca isi face nevoile sau daca nu ii pui de mancare etc...Pentru apartament depinde de preferinte.Iti poti lua un caine mic deoarece pisica isi va ascuti ghiarele pe ce apuca.Cel mai bine este sa iti iei un beagle deoarece este foarte prietenos.Mult noroc

| BAndrada00 a răspuns:

1.Implora-i pana te plictisesti si tu, scrie biletele cu dorinta ta si imprastiile peste tot.
2. Pisica sau caine? Pisica este mai simpatica, parerea mea.
:3. Pisicile ragdoll sau bobtail american sunt foarte dragute. funda?