| jinkiii a întrebat:

Hello ^^ stie cineva de unde pot adopta catelusi de rasa? ca maidanezi am gasit o gramada.Sau are cineva pui de caine de talie mica si vrea sa dea spre adoptie? Thank you

4 răspunsuri:
| ANONIM49112911 a răspuns:

Poti cauta pe internet, gasesti o groazaaa de anunturi... Sunt foarte multe cu Bichoni, nu iti va fi greu sa gasesti, dar pe gratis foarte rar. Un Bichon se gaseste in jur de 500 - 700 lei ( 5 - 7 milioane). Tot de talie mica mai sunt si Yorkshire Terrier, un pic mai scumpi. De la firme ajung si la 15 milioane. Pe internet se gasesc cele mai multe anunturi, pretul depinde de cine il vinde. Inainte sa te informezi despre rasa de care iti place. Succes!

| sassy2000 a răspuns:

Poti afla mai multe informatii in revista ''DogMagazine'' sau pe siteul lor, www.dogmagazine.ro.

| RazzyFUnik a răspuns:

:d ce vrei u e cu bani big grin cine crezi u ca da pe gratis asa? si eu as vrea si multi altii dar ca sa il primesti gratis gandeste-te cat investeste cel dinainte in acel animal... acum intelegi?

| DC2 a răspuns:

Dar maidanezii ce au? Sa stii ca scump nu e sa cumperi un caine ci sa il intretii dupa aceea. Mancarea si ingrijirea vor costa intr-un an mai mult decat ai da pe un catel. In plus trebuie sa tii cont de faptul ca fiecare rasa are cerinte speciale si nu iti poti lua un caine la intamplare, pe care ulterior sa il chinui pentru ca nu ii poti oferi conditiile necesare.