| Bianca555 a întrebat:

Buna stie cineva de unde pot sa adopt catelusi de talie foarte mica/mica/medie de rasa sau mix(mix de cel mult 2 rase)

Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Un terier de yorkshire ar corespunde preferintelor tale! este mic mic chiar si la maturitate dragut si cam tot ce ai dori de la astfel de jucarioara! ai avea chiar un pic de periat la el daca o sa-i lasi blanita lunga dar nu cine stie ce...

| RedNose a răspuns:

Exista adaposturi de unde poti adopta u catel, de ce trebuie neaparat de rasa? Un caine de rasa se cumpara cu 200-250e,daca vrei un metis si posibil si bolnav gasesti pe mercador cu 500lei.
Si la adaposturi gasesti pui de talie mica foarte draguti si ii iei si pe gratis nu dai bani cum ai da pe mercador si ti-ai lua si teapa.

| Bianca555 explică (pentru RedNose):

Buna, pentru mine nu trebuie sa fie neaapara de rasa dar nu il iau pentru mine ci pentru o prietena de ziua ei iar daca nu e de rasa parinti ei nu o sa o lase sa-l pastreze

| RedNose a răspuns (pentru Bianca555):

De obicei,animalele nu sunt lucruri sa le oferi cadou, eu nu sunt de acord cu asta. uite dovada, daca puiul nu-i de rasa il da in strada, dar te-ai gandit ca daca o sa iei de pe net un pui care zice ce e pechinez(exemplu), mai mult de 5kg nu o sa aiba, arata ca unul si la maturitate in loc sa fie de talie mica este de talie medie, atunci nu-l va da?
eu zic sa te gandesti la alt cadou, ca sa iti iei un caine trebuie sa fi pregatit din mai multe puncte de vedere.

| Bianca555 explică (pentru RedNose):

Ea iubeste animalele si daca este mix nu are nimic ea a gasit anul trecut 2 catelusi de aproximativ 2 zile i-a luat i-a ingrijit le-a dat de mancare i-a vaccinat i-a deparazitat le-a cumparat 2 zgarzi, 2 lese, 2 patuturi a suportat toate costurile doar pentru a ajuta 2 fiinte nevinovate sa traiasca apoi i-a dat spre adoptie impreuna cu lesa, zgarda, carnetul de sanatate, peria, piaptanul si bolurile de macare+1 sac de mancare de 2kg este o persoana deosebita iar daca e de talie medie nu are nimic.

| RedNose a răspuns (pentru Bianca555):

Pai atunci de ce zici ca nu accepta parintii decat daca e de rasa?

| Bianca555 explică (pentru RedNose):

Ei vor sa-l duca la concursuri canine dar ea oricum nu este de acord deoarece crede ca concursurile acelea sunt,, penibile'' cu cuafurile ciudate si cu comportamenul de robot

| RedNose a răspuns (pentru Bianca555):

Pentru acele concursuri ai nevoie de caine cu pedigree si cu potential si un caine din asta nu gasesti decat in canise si pretul incepe de la 200e, asa ca degeaba cauti pe net daca vrei sa-l faci cadou, iar parintii pentru asta l-ar vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot doresti adoptie la adaposturi de caini gaseti pe alese. Da o cautare pe google: adaposturi caini sau adoptie, zona de unde esti si pe site urile lor vei gasi tot ceea ce doresti. Succes.

| Bianca555 explică:

Si am uitat sa mentionez ca sunt din Pitesti

| BeautifulGirl1 a răspuns:

Buna! Pai poti sa scrii pe google acolo vei vedea toate rasele.Acesta este in Bucuresti dar poate veni direct la tine acasa daca stai departe de Bucuresti. FUNDITA?