| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Help urgent am mai scris pe TPU azi o intrebare de genul acesta dar nu mam lamurit:pisica mea tuseste rau are muci la nas si a slabit mult ea nu mananca asa de bine ca alta data si a vomitat ceva galgen un pic mai putin spre verde.inca nu m-am dus cu ea la veterinar dar i-am cumparat ceva pastile synulox. oare nu are botulism sau ceva boala grava? va rog raspundeti dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| MonicaPis a răspuns:

Du-o la un veteinar bu-i mai da pastiile de oricare bafta

6 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Eu zic ca e de la ficat

ce mananca de obicei?

| Roxin_Alex_1989 explică (pentru zuzualina):

De toate lapte carne mancare uscata peste etc

| Roxin_Alex_1989 explică:

Ok mersi pentru sfaturi dar nu stiu ce boala are asr boala sau raceala? nu sunt convins

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna!
Nu consider, astea sunt simptomele unei raceli.
Mai bine mergi la un veterinar sau la un magazin de animale.

| cristina1999 a răspuns:

Buna! Mergi URGENT cu ea la veterinar! Si eu am avut o pisicuta cu aceleasi simptome, mie mi-a spus medicul ca are o raceala mai urata( gen gripa la oameni) e f periculoasa daca nu e tratata la timp cu medicamentele potrivite! Nu o sa iti ia prea multi bani.Important e sa mergi cat mai repede pentru ca poate fi fatala! Succes si sanatate!

| Andrei_Marius_1998 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la VETERINAR...SI EU AM MULTI PISICI (PISICE)SI UNUL A MURIT DIN CAUZA ASTA.Cand am fost la veterinar am aflat ca este o boala care omoara multi pisici anual.singura cale e sa iei pisicul si sa te duci la veterinar...MULTUMESC