| TraficDeMentosane a întrebat:

Hey! as avea o intrebare whistling thinking
Daca ai 2 papagali mascul si femela ei se imperecheaza? thinking
eu nu cred. dar nu sunt siguraconfused intrebare din curiozitatebatting eyelashes.
PS.prin "imperechere" inteleg ca femela depune si oua? confused [laughingrolling on the floor]

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Daca ii tii pe amundoi in aceiasi colivie, da se imperecheaza, dar ca femela sa depuna oua trebuie sa ii ei o "casuta"speciala de la magazin iar masculul o hraneste cat aceasta cloceste ouale. Femela depune 4-6 oua in functie de varsta, dar nu supravietuiesc toti deoarece ea depune ouale in diferite zile, poate depune unul azi si altu peste 3 zile, iar cel mai mare ii"calca"pe cei mai miciwinking
Sper sa iti fi fost de foloswinking

8 răspunsuri:
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Nu ca se bat pentru femela si unu tot moare

| andreeaw a răspuns:

Da, logic, daca sunt ambii functionali dpdv sexual.

| eu_7509 a răspuns:

Da la mine au depus oua si au iesit puisori, depune cam 7-10 oua si le face din 2 in doua zile si cam la 2 saptamani ies pui

| Slavian a răspuns:

Da, se imperecheaza.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Idem Loredana whistling

| andr33a_5009 a răspuns:

Da dar trebuie sa le cumperi un cuib si depinde de varsta femelei

| alexel a răspuns:

Trebuie 2 femele. Se imperecheaza "prin gelozie". big grin

| Iulika96 a răspuns:

Poi da mai mult ca sigur se imperecheaza, dar nu stiu cand depune oua, dar daca ar fi sa se "imperecheze" da ar depune oua.