| Maria_Diana_1977 a întrebat:

Hey cum pot dresa un pitbull de 2 luni care e mai salbatic sa zic asa si stie decat comanda ataca!
vreau sa il fac sa stea cuminte si sa asculte

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

E doar un puiut, nu o sa stea cuminte si linistit pana pe la varsta de 1 an. Nu este salbatic, doar ca are multa energie si trebuie sa o consume, deci incerca sa ii consumi energia, joaca-te cu el, alearga cu el, oboseste-l, si o sa vezi ca o sa stea cuminte.
Pentru dresaj, te sfatuiesc sa te duci cu el la un specialist, dar dupa varsta de 3-4 luni, momentan e prea mic si nici o scoala de dresaj nu o sa ti-l primeasca.