| DeDe232 a întrebat:

Am o femela rottweiler de 11-12 luni si vreau sa o vând. E rasa pura din părinți cu pediegriee, ațe carnet de sănătate dar nu are vaccinurile la zi. Cam ce preț iau pe ea? Daca e cineva interesat dau si poze. fundaa

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Eu stiu ca femelele sunt mai ieftine ca masculii.
Dar ai putea sa scoti 500 de lei pe ea, si cel mai bun site de vanzare este olx.
Fundita?

2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Nu înțeleg de ce vorbești despre o ființă ca despre o marfă. Cățelușa e încă foarte tânără și s-a atașat de tine (presupunând că nu te porți cu ea în același mod în care și vorbești despre ea).

I se va nărui tot universul când o vei vinde.

Sau poate fi un lucru bun, un om care vede câinele ca pe o marfă nu îl merită.

Referitor la preț, un pui se vinde cu prețuri între 400 și 2000 lei, în funcție de sex și pedigree.

| DeDe232 explică:

Am de ales intre a o vinde si intre a o lăsa pe strada. Tu ce ai alege, Pilaf?