| Ale339 a întrebat:

Am o întrebare.
Am un acvariu de 11 litri și am un scalar, 2 moly, un betta, 3 guppy și un tetranova.
Credeți ca acvariul este prea populat?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu iti recomand sa pui betta cu alti pesti.e un peste razboinic, care prefera sa traiasca sigur.nu de alta dar s-ar putea sa omoare in bataie pe unii

| minrest a răspuns:

Un acvariu de 11 l este suprapopulat orice ai tine in el. Scalarul are nevoie de spatiu si creste mare, betta e foarte agresiv, cred ca ar fi bine pe astia doi sa ii dai.

| Ydoll a răspuns:

Eu anul trecut mi-am cumparat un acvariu de 10 litri, si am cerut sfatul vanzatorului.
El mi-a spus ca la un volum de 10 litri, maximul de pesti nu ar trebui sa depaseasca 5 pesti, dar pentru ca betta sunt pesti mai voluminosi ar trebui sa te axezi la un numar putin mai mic de guppy.
De tetranova ca specie de pesti n-am auzit.