| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste noua si sper ca ma veti ajuta happy de mica adoram cainii desi unii poate erau rai nu aveam frica de ei si mergeam sa ma joc repede cu ei stiind ca si ei vor sa se joace mama mereu imi spunea nu merge ca sunt rai si te vor musca dar nu o credeam laughing pana anul trecut cand ma plimbam cu o prietena si ea a observat 2 caini si a inceput sa alerge de frica si eu am alergat dupa ea sa nu o pierd :p si cainii au fugit dupa noi si au latrat la noi si au vrut sa ne muste cand prietena mea s-a pus jos cainii au venit la mine si pana am strigat impreuna cu prietena mea nu au plecat de atunci imi este teama si de cel mai mic catel si nu stiu ce sa fac sa nu mai imi fie teama de ei am incercat sa ma calmez in preajma lor dar nu reusesc si de cainele meu im ieste teama, am incercat sa ma gandesc cum erau acele vremuri cand totul era roz dar nu reusesc crying imi este atat de dor de acele zile sad

Răspuns Câştigător
| Dulcikutza a răspuns:

Draga Cosmina sincera sa fiu, sunt specialista in asa ceva si iti pot spune ca daca tu spui "imi e frica"cainele va simtii si te va musca sau latra dar daca spui nu imi e frica, si nu tipi, apoi te pui la inaltimea cainelui si vorbesti cu el! Crede-ma cainii nu sunt rai eu am 21 de caini : 2 Husky, 2lupi, 2Chow-chow, 2labradori, 1santbernard,3rottwailery,4 bichoni, 1pechinez, 3caniche, si preferatul meu chuwawa Terry! Si nu imi e frica de ei de loc sunt blanzi!

3 răspunsuri:
| Dahliaa a răspuns:

Hey! Mie mi-e frică de câini oricum. Până acum nu m-a mușcat niciunul, dar așa mi-e mie frică.La viața mea am avut numai 1 câine, dar o sa mai am.Câinele tău e mic, sau mare? Daca e al tău, nu trebuie să îți fie frică pentru că e învățat cu tine. Dacă îl lovești, sau dai cu bățul în el, te ține minte și la a II-a ocazie te mușcă. Câinii dacă îi lovești te țin minte, iar când sunt liberi(dacă când i-ai lovit erau într-o cușcă) te mușcă. Dacă un câine încearcă să te muște, ia o piatră si prefă-te că dai în el, dar nu da.Așa o să se sperie. Încearcă să nu îți mai fie frică, pentru că câinii nu te mușcă, numai dacă nu îi provoci.Succes!

| cosmina92 a răspuns (pentru Dahliaa):

Cainele meu este mare

| sellieania a răspuns:

Salut nu-ti fa griji am patit si eu aceasta istorie ca la tine pot sa-ti dau un singur sfat nu-ti fi teama ciinii simt asta fiz ca rechinii acestia vagabonzi vor incerca sa se dea la tine doar daca ai la menstruatie ei simt asta sau daca maninci ceva dar de ciinele au n-ai ce te teme deoarece e de casa tu ii esti stapin pentru acel ciine, principalu nu-ti fie frica ei simt asta bafta:*