| Cotofana_Vlad_2000 a întrebat:

Nu stiu daca aceasta intrebare trebuie in sports sau in hobbies dar o voi lasa in hobbies.Sunt in cautarea unui club de lupte medievale.Prin asta ma refer la lupte in armura cu sabii, topoare, sulite, etc. Locuiesc in Bucuresti si as vrea sa fac parte dintr-un astfel club.Nu sunt paralel cu acest domeniu dar nu am nicio idee de unde sa obtin echipamentul. Daca stiti ceva, nu conteaza daca nu sunteti din Bucuresti dar e preferabil, lasati un comentariu happy!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. https://hemasmg.ro/
2. Echipe de HMB din Romania: Ordinul Dragonilor de Transilvania (Cluj-Napoca), Gladius Dei (Sibiu), Ezüstsólyom (Oradea), Straja Cetăţii Bistriţei (Bistriţa), Asociaţia Clujul Medieval (Cluj-Napoca), Ordinul Cavalerilor de Mediaş (Mediaş), Paladinii de Terra Medies (Mediaş) şi Cavalerii Cetăţiilor Bârsei (Braşov).
(cauta-le pe Fb si intra in contact cu ele).

3. Sportul acesta este inca "de nisa" in Romania, desi a prins in toata lumea. Rusia este campioana mondiala HMB insa si noi avem reprezentanti destul de buni.

Mult succes.