| Mytzyy95 a întrebat:

happy, puteti sa-mi spuneti cum doamne o pot convinge pe mama sa-mi iau un caine sau ma rog nu sa-l iau sal tin in casa happy ea spune ca nu pot sa tin in casa vreun caine ca zice ca au purici si nu stiu ce oricum azi veneam de la scoala si era un caine chiuaua cred care era abandonat(pentru ca era murdar si nu era vaccinat ) a venit dupa mine si a intrat in blocul in care stau si acma sta la usa apartamentului meu da acma nu stiu ce sa fac pentru ca dimineata sunt sigura ca va pleca pentru ca il vor goni vecinii si vreau sa-i zic mamei mele sal lase sa stea in apartament cu mine sau sa-l las in baie >: ( va rog ajutati-ma urgent, dati-mi niste idei ce ii pot spune ca sa-l iau in apartament + funda :X )

Răspuns Câştigător
| george155 a răspuns:

...deoarece cainele este de pe strada nu am prea multe idei fiind greu de dresat...problema cu puricii se rezolva usor.o baitza la veterinar cu sampon anti purici o zgarda antipurici si un vaccin dupa un control si cred ca este ok.dar nu va fi prea usor sa-l inveti sa ceara afara cand are nevoie "la toaleta" sa zic asa sau sa nu roada tot ce prinde, pana la urma un caine crescut pe strada va ramane un caine de strada happy daca vrei un animal de companie du-te la un petshop de calitate. happy primesc funda? love struck

2 răspunsuri:
| myhaytzu a răspuns:

Incerca sa fii sentimentalist zi ca si el e un suflet si din astea si mai zii ca ii faci u baie si ca ii iei o zgarda de purici din bani tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele nu se tin in apartament.il chinui mai mult.du l la tara, la curte daca vrei sa l ingrijesti si sa i fii cat de cat aproape.