| Mirris a întrebat:

Hristos a înviat! Am o nimfă de câteva zile.Pana acum am tinut-o numai în casa.Afara e cald, doar că adie puțin vântul.As putea sa o scot afara câteva ore? Mă gândesc să nu ii afecteze vântul sănătatea,deși nu bate tare, doar adie.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Având în vedere că în habitatul lor natural toate animalele stau afară, de ce crezi că o adiere de vânt i-ar face rău? Crezi că în stepele și savanele din Australia, locul ei de proveniență, nu bate vântul? Atâta timp cât temperatura de afară se află în limitele tolerate de animal, poți să o scoți liniștită.

| Mirris explică (pentru johnnny123):

La asta m-am gândit și eu, însă totuși am zis sa întreb.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim, mergi la un veterinar si intreaba l sau cauta pe google cum se ingrijesc nimfele, in era tehnologiei in loc sa faci cercetari astepti ca altcineva sa i ti dea mura in gură? Ai internet? Caută.

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Pe internet sunt păreri împărțite, in plus asta e scopul site-ului tpu.Sa ajuți și să fi ajutat.Nu crezi?

| Loliana a răspuns:

O poti scoate, vantul nu ii face rau dar nu o lasa in soare mult timp. Presupun ca afara in colivie. Eu l-am scos pe Percy si nu a avut probleme. Sa fie colivia inchisa bine

| Mirris explică (pentru Loliana):

In colivie, bineînțeles.Stiu că în bătaia directă a razelor soarelui nu e bine sa o țin.Multumesc