| Midnight13 a întrebat:

Husky sau Pitbull? Pareri personale si cu argumente, nu copy paste de pe net. Mersi! :*

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Eu prefer Huskyhappy sunt foarte draguti♥ si este rasa mea favorita de caini, dar am avut un pitbull de care am fost ff atasatahappyde exemplu o data nu mai stiu ce am facut si am inceput sa plang si a venit langa mine si a inceput si el sa plangalaughing dar nah, stiu ca acum am adus argumente pentru ambele rase pentru ca pentru mine nici unul nu e mai bunhappy deoarece ador husky si am avut un pitbull deci nahhappysper ca te-am ajutat macar un pic^_^plz sp ce crezi?

23 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

N-am avut nici-una din aceste rase dar daca ar fi sa aleg as alege Husky pentru ca e frumos, usor de dresat, se intelege bine cu oamenii...

| Midnight13 explică (pentru unknownn):

Usor de dresat? eu am auzit ca se plictisesc repede si daca nu vad rostul comenzii, nu o fac. laughing

| unknownn a răspuns (pentru Midnight13):

Eu iti spun din ce am vazut, am un vecin care are husky.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Midnight13):

E adevarat! eu acum am in ingrijire un husky si nu face nici de cum comanda,, sezi!'' nu vrea pur simplu in schimb le face pe toate si e foarte afectoshappy iti recomand un husky♥

| Midnight13 explică (pentru SabbyNightShadow):

Multumesc mult. :* Faza e cam asa. Ador ambele rase.

| Midnight13 explică (pentru Midnight13):

Si nu ma pot decide intre cele doua. Ceea ce m`a facut oarecum sa bat in retragere a fost ca majoritatea persoanelor care detin un Husky au spus ca sunt cam incapatanati si greu de dresat. Am plimbat Husky`u unui prieten si nu il puteam face sa mearga pe langa mine. Mergea doar inainte si tragea de lesa.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Midnight13):

Si euhappy si nu ai dcbig hug p. s. pitbulli sunt ff rai daca nu ii cresti de mici

| Midnight13 explică (pentru SabbyNightShadow):

Stiu. Am avut. big grin

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru Midnight13):

Mersi ca mi-ai dat raspunsul castigatorhappy si e suuuuper ca ai avut..al meu a murit anul trecutcrying ca era batrancrying

| Midnight13 explică (pentru SabbyNightShadow):

Multumesc eu ca m`ai ajutat. :* da. si al meu a murit. a fost otravit. crying

| roxystomp a răspuns (pentru Midnight13):

Da....la bunica aveam un catel miic cred corcit cu pechinez! Il..defapt o chema nasturica dar n-a mi-au otravit-o Of oamenii astiacrying

| Midnight13 explică (pentru roxystomp):

Unii oameni nu au scrupule. straight face Uneori cred ca animalele sunt mult mai educate decat oamenii. Imi pare rau pentru catelul tau. sad

| bibiiiy a răspuns:

Husky, sunt foarte draguti si scump:x. cel mai mult imi plac ochii lor care sunt superbi! uite:http://www.dog-wallpapers.com/siberian-husky-wallpaper/..bye:-h

| roxystomp a răspuns:

Eu zic ambele! Sunt 2 rase diferite, cu caractere specifice! Nu ai cum sa alegi intre 2 rase superbestraight face

| Midnight13 explică (pentru roxystomp):

Crede`ma ca daca as putea, as lua cate una din fiecare. Dar m`ar trimite mama de acasa. laughing Mi`e foarte greu sa aleg pentru ca le ador pe amandoua.

| roxyasd22 a răspuns:

Cu siguranta Husky. Am avut si eu unul care era foarte destept si dradalasi. Mie cel putin nu imi plac pitbulli. Depinde de personalitatea ta si de ce iti place. Daca esti mai energic alege un husky dar daca esti mai lenes alege un pitbull.

| Midnight13 explică (pentru roxyasd22):

Avand in vedere ca ai avut Husky, imi poti spune cum a fost cu dresatul te rog?

| roxystomp a răspuns (pentru Midnight13):

Daca vrei un husky care sa fie ascultator trebuie sa-l iei de mic sa-l dresezi pentru ca intr-adevar sunt mai incapatanati! Daca iei pitbull trebuie sa lucrezi si la comportamentul usor adresiv. Nu iti pot recomanda o rasa! Tu trebuie sa alegiwinking

| roxyasd22 a răspuns (pentru roxyasd22):

Dresatul trebuie sa recunosc ca nu e usor dar nici greu.Aceasta este o rasa destul de incapatanata dar ca orice caine trebuie sa primeasca recompense.Recompensa consta in ceva ce ii place. Afla acest lucru si de fiecare data cand face ceva cum trebuie recompenseaza-l.Nu incepe pregatirea chiar de cand e mic. Mai asteapla putin pana mai creste.Trebuie sa fi rabdator dar in final merita.Bafta!

| Midnight13 explică (pentru roxyasd22):

Multumesc. happy

| NemNUZ a răspuns:

In nici un caz pitbull, un pitbull nedresat cum trebuie e mult mai periculos decat un lup. Tu stii ca in unele state e interzis sa iesi fara cu el?
Marog eu as alege huskyul dar preferatul meu e Rottweilerul

| Midnight13 explică (pentru NemNUZ):

Are un prieten pitbull. Nu sunt chiar atat de rai pe cat se spune. Bineinteles ca au nevoie de dresaj, ca si Rottweileru` de altfel.

| Clauvdgg a răspuns:

Husky pentru ca sunt foarte draguti.happy:X Pitbull este prea agresiv sad