| anonim_4396 a întrebat:

I-am cumparat pisicii o... jucarie pe care sa-si ascuta ghearele, dar nici nu se uita la ea, ci tot la canapelele mele de piele apeleaza... Ce sa ii fac sa nu-mi mai strice canapelele?

Răspuns Câştigător
| CrucifiedCountess a răspuns:

Probabil pisica ta a simtit un miros in canapea, ceea ce o face sa racaie mereu piesa de mobilier. Du-te la o farmacie veterinara si intreaba. Sau incearca ca dai cu parfum pe canapea(cel putin locul preferat de pisica).

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa-i faci pasaport.

Bula
| Bula a răspuns:

Scoate-o din casa!

lolita
| lolita a răspuns:

Inchideo in camera cu mancare si tot ce mai are nevoie, si sa scoti covorul. asa daca nu are unde sa le ascuta o va face unde trebuiot. dupa un timp se va obisnui.

| gabriellas a răspuns:

Intoarce covorul intr-un capat si racaie cu unghiile. La pisisca mea mergea figura.

| IoanadArh a răspuns:

Pisica mea mi-a stricat canapeaua happy nu conteaza. mi-am luat covor latos special pentru ea si il frec in anumite locuri cu iarba matei. La a mea functioneaza, doar ca a inceput sa simta iarba matei doar cand a crescut. Cand era mica, nu avea nici un efect asupra ei si atunci mi-a stricat canapeaua.

In principiu, poti lua de la pet-shop solutie cu iarba matei si sa pulverizezi pe stalpul ala de scarpinat.

Pisica unui prieten a inceput sa foloseasca scarpiniciul doar dupa ce a stricat toate scaunele din sufragerie si le-au pus niste huse care nu sunt pe placul ei. Dupa aia... alta alternativa decat stalpii de scarpinat nu avea happy

deci ori ii anulezi alterntivele... pune pe canapele huse de panza adica... ori dai cu iarba matei in locurile ei de scarpinat happy oricum are nevoie, chiar si cele care-si tocesc gherutele afara tot mai scarmana si prin casa.

PS: nu inteleg de ce isi dau cu parerea cei care nu sunt proprietari de pisici si nici macar nu iubesc pisicile.

Daca deja a alterat canapelele, ce mai conteaza? clar iubeste pisica si o va pastra!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o singura metoda perfect sigura, si anume eutanasia.
Pana atunci, las-o pe ea sa isi aleaga o jucarie; animalele de companie au prostul obicei de a se juca cu jucariile care le plac lor, nu cu cele care ne plac noua. Sau ma rog, uneori cu canapelele care ne plac noua...

Răspuns utilizator avertizat