| Dalma_6361 a întrebat:

Ieri mi-a murit pisica si a lasat in urma 4 pui adorabili care maine fac 2 saptamani.le-am dat lapte cu seringa dar nu stiu ce cantitate de lapte are nevoie un pisoi.Aseara au mancat cam 8 ml iar azi dimineata 5.Este putin sau mult? Va rog sa ma ajutati urgent.

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna.8 ml sunt chiar putin.Ar trebui sa le dai o seringa cu 8-10 ml din trei in trei ore si ai grija ca laptele (de vaca) sa fie pasteurizat si cand le dai sa manance laptele sa fie incalzit.La gaura seringii poti sa pui un biberon si o sa suga mai usor.Succes!

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Imi pare rau! sad
Am avut si eu un pisoias tot la fel l-am crescut singura de cand avea o zi.
Trebuie sa le dai din 4 in 4 ore sa manance, vezi si tu cat vor ei sa manance,ca daca nu mai pot nu mai mananca,nu stiu exact cat ar trebui sa manance, ca unii mananca mai mult altii mai putin. ai grija sa nu stea la soare, sau la frig, sa le fie bine, sa-si faca treaba. si ar trebui sa fie bine.

| andrei1121 a răspuns:

sadsadsadsadsadsadsadsadsad: condoleante pentru pisica
ce sa zic la mine la tara pisica le da neori sa suga dar nu stiu ce cantitate eu te sfatuiesc sa le dai doua siringi la cae unu la o masa si sper sa supravietuiasca multa bafta

| MaicutaMaui a răspuns:

Dumnezeu s-o ierte.
Da-le 6-7 ml sa bea, de cateva ori pe zi.

| Teutzky99 a răspuns:

Dale cate 8 ml ziua si inainte de culcare si la fiecare saptamana maresti cantitatea cu 2 ml pana cand nu mai au voie sa suga.

| Teutzky99 a răspuns:

Marsti saptamanal cu 2 ml.