| CristinaAna a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un caine din targ(Valea Cascadelor). Femeia de la care l-am cumparat mi-a spus ca este tekel.Cand am ajuns acasa si am cautat poze cu tekeli, am observat ca nu este chiar o copie reusita de tekel. Apoi imi mi-am dat seama ca asemanarea este izbitoare cu cea a unui rottweiler.Intrebarea mea este: Cum fac diferenta dintru un rottweiler si un tekel?

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Un rottweiler are capul mult mai rotund, botul mai scurt si urechile mai scurte si ascutite la varfuri. un pui de tekel seamna cu un rottweiler in privinta culorilor, dar este mai subtire, are capul mai alungit, bot mai ascutit si urechile sunt mai lungi si rotunjite la varf

| CristinaAna explică (pentru piti77):

Multumesc mult!

| 96SeB96 a răspuns (pentru CristinaAna):

Deci, e tekel sau nu pana la urma?

| CristinaAna explică (pentru 96SeB96):

E identic cu rottweiler dar ma gandesc ca poate e corcitura de rottweiler cu tekel.Greu de crezut pentru ca rottweiler-ul e un caine foarte masiv, dar tot ce e posibil.