| anonim_4396 a întrebat:

In curand o sa imi iau un labrador, dar nu stiu ce nume sa ii pun. sugestii? Tin sa mentionez ca este mascul, FUNDA! :* P.S: Nu vreau nume de genu' : Bobita, Azorica, Grivei laughing ceva mai diferit cum ar fi Shiso thinking

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Baltow
Rajah
Nero
Toro
Bolt
Grande
Aldo
Vifo

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Shiso este destul de greu de pronuntat, presupun ca observi asta :) ca si la oameni, si pentru caini numele este foarte important. in general e bine ca numele sa fie scurt si sonor, usor de inteles si de auzit de catre caine. adica atunci cand strigi numele sa stie ca il strigi pe el si nu gonesti vreo pasare :) sonoritatea o dau consoanele puternice, cum ar fi R si nume scurte sa tina si el minte usor si sa nu strigi si tu juma` de ora numele lui, ca Propotovicitorescovici :)) uite aici niste sfaturi de la profesionisti pentru alegerea numelui http://www.canise.ro/Cum-alegi-un-nume-pentru-cainele-tau/39/articol-11
ce zici de rick? ca merge si alintat la greu cu ricky, ricutza si toate alea :)

| 96SeB96 a răspuns:

Ooo ce dragut si eu vreau sa imi iau unu. eu m-am gandit la Leo.
da mai bine uitate aici si alege : http://www.animale.ro/nume-de-caini
:)