| alexutzabc a întrebat:

La cate luni latra un ciobanesc german...ca al meu are 4 luni si ceva..si nimic. dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| LuvU4Ever a răspuns:

Nu este o regula. Latratul face parte din comportament si este un mod de comunicare. Nu iti face griji mai devreme sau mai tarziu va latra dar ar trebui sa aiba si un motiv sa o faca. In general ciobanestii germani sunt destul de vocali. Am si eu un ciobanesc german, are 6 luni si de abia a inceput sa latre. Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cand ii vine vremea.

| foxsilver a răspuns:

Nu stiu la cate luni incepe un caine saa latre, dar poti incerca aceasta metoda:
http://www.youtube.com/watch?v=y7P548puAF4

Răspuns utilizator avertizat
| octha a răspuns:

Depinde de caine, de parintii lui si mai depinde de cum te comporti cu el.eu am catzei de 2 luni di dja incep saq maraielaughingdeci..depinde daca e singur sau cu altii sh etc

| Bââzz a răspuns:

Pai ar fi trbuit sa latre la 1 luna jumate 2. Dar poate ca nu l.ai auzit tu. Eu am un ciobanesc caucazian care latra numai cand aude alti caini ca latra. deci, Fii pe faza. big grin

| sergiu_9343 a răspuns:

Nu este o regula cand trebuie sa latre depinde de el poate latra de la o luna 2, 3, 4, 5... al meu a latrat la 10.

| GrandMastep a răspuns:

La o luna trebuie sa latre

| Cristian177 a răspuns:

Un caine latra cand vrea el.Nu are o anumita varsta, catelusa mea a inceput sa latre la 8 luni.