| alexutzabc a întrebat:

La cate luni se dreseza un ciobanesc german?

3 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Dupa ce cainele implineste varsta de 4-5 luni, este recomandat sa-l duci la dresaj pentru a se obisnui si 'acomoda' cat mai usor si repede posibil. Numai bine tie si catelusului tau! happy

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna! e bine sa il ei de mic, pe la 3, 4 luni. Daca vrei sa il dresezi individual, te sugerez sa iti cumperi o carte anumit pentru dresaj. Din cate stiu eu costa 50 de lei...dar contine mai multe in ea(cum sa ingrijesti caini, cum sa te comporti..etc) Daca il duci la o "scoala" de dresaj il va tine. vreo 5 luni parca....si vei plati 500 leiwinking Succes! :*