| LaughOutLoud a întrebat:

La pestisorul auriu(carrasius) cum deosebesti masculul de femela? Funda super mare si voturi

Răspuns Câştigător
| Alina140663 a răspuns:

VarcoRockeritza stai linistita.ca ce spune GiuliaB nu e nici pe departe adevarat
adica daca ar fi adevarat ce ar spune ea nu ar mai putea sa se imparecheze pentru ca ar fi de acelasi sex deoarece sunt in aceeasi apa
cred ca a zis la misto
oricum. masculul are inotatoarele mai mari (dezvoltate) si femela ma mici (nedezvoltete)
sper ca te'am ajutat
fundita?

| Konata a răspuns (pentru Alina140663):

Sa stii ca nu am spus la misto, fara suparare dar am vazut intr-un documentar pe discovery asa ca sa nu spui ca e la misto, nu vreau sa ne certam dar eu am spus ce stiu!

7 răspunsuri:
| LaughOutLoud explică:

Dar daca am 2 pesti cum ii imperechez?
adica daca e apa calda si se fac amandoua femele?

| Alina140663 a răspuns:

Merci pentru fundita
si GiuliaB la ce perla ai scos.si soramea ar crede ca o zice la misto
si am adaugat si cuvantul " cred" care arata ca era doar o opinie si ca nu aveam de unde sa stiu daca ai spus la misto sau asa credeai tu ce adevarat
pace!

| Konata a răspuns:

Deci, din cate stiu eu pestisorul auriu isi schimba sexul in functie de temepratura apei in cares e afla:cand e in apa calda e femela, cand e in apa rece e mascul.Asa stiu eu love struck

| Rhox a răspuns (pentru Konata):

Scuze de ce o sa zic.dar mi se pare exrem de prostes ce spui tu. fara suparare laughing)))

| georgy39 a răspuns:

Masculii au inotatoarele foarte dezvoltate. Inotatoarea dorsala are primele trei radii crescute lungi fata de celelalte si are varfurile ascutite. Inotatoarea caudala este bifurcata, iar inotatoarea anala este ascutita. Femelele spre deosebire de masculi nu au inotatoarele dezvoltate. Sper ca este bine... Ma bucur daca te-am ajutat happy

| LaughOutLoud explică (pentru georgy39):

Nu prea sunt experta in pesti...deci nu prea inteleg ce spui...sunt incepatoare desi in familie am mai avut pesti cand eram mai mica