| alioman a întrebat:

Mi-a fatat cateaua acum doua saptamani si, intre timp, din 8 pui, au murit 5...Nu stiu din ce cauza si nu mai pot de plans, ce sa fac sa nu moara si restul 3?

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Fugi la veterinar cu ei si vezi ce conditii trebuie sa le oferi sau din ce cauza iti mor. Trebuia sa o faci pana acum!
Numai bine, Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îmi pare rău că treci printr-o astfel de experiență.
Cel mai bine consultă un medic veterinar, poate au nevoie de o îngrijire specială (poate sunt bolnavi și nu-ți dai seama).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apuca un sfirc al unei mamele si incearca sa storci un pic de lapte pentru ca am impresia ca ori inca nu i-a venit laptele ori nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dai in lapte un galbenus de oua, de 2-3 ori pe saptamana, doua saptamani.nu mai mult ca le face ficatul praf, au nevoie de proteine. sau lapte special pentru pui -cumparat de magazinele specializate.cumpara si pastilute pentru paraziti, cat mai repede.

| alexalghisi a răspuns:

Du-i la veterinar straight face