| numedadanume a întrebat:

la ce timp se hranesc puii de catel de 2 saptamani, ca mi-a murit cateaua? :'(

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De cate ori se trezesc ei cauta mancare. Dupa ce manaca se joaca putin, adorm, se trezesc, iar le dai sa manance. Pe masura ce cresc timpul de somn / hrana / joaca se modifica. Mancare semisolida si apoi solida parca pe la 2 luni. Cel mai bun e sa vezi " manualele de utilizare "nu dupa ureche, sunt slava domnului. Cand e vorba de telefoane si laptopuri tare le mai stie toti si le sterg si le parfumeaza zilnic. Despre animale se ajunge sa se planga pe aici ca au paraziti de o saptamana si trag sa moara. Succes! http://www.adoptiicaini.ro/cateii-orfani-cum-sa-i-crestem/

| xDragosel007 a răspuns:

E foarte simplu, le dai lapte, iar atunci cand se fac de vreo o luna, o luna jumate le dai aceeasi mancare care i-ai dat catelei mame.