| Butterfly2012 a întrebat:

Mi-a fatat catelusa Roxy.Patru "4" catelusi 3 fete negre si 1 baiat maro.Credeti ca catelusii de cateva zile (1 saptamana 10 11 zile) seamana toti nu conteaza rasa? Pentru ca pe strada a venit n caine mare si negru (caine al strazii) si se cam da la catelusele care scapa de la vecini si Bibi tot negru era si nu stiu cu cine a facut cateii! Pentru ca 3 sunt negrii si 1 maro la fel ca ea.

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu conteaza cu cine a facut cateii.
Sfatul meu este sa le spui parintilor sa duceti catelusa la veterinar pentru a o castra pentru a numai putea face pui si intra in calduri.
Operatie costa 200-300 lei.
Veti afla mai multe ducand-o la veterinar.
Succes!

| Amilik a răspuns:

Daca vrei sa ai puii de rasa ai grija cand o scoti afara si nu lasa orice caine sa se dea la ea. Trebuie sa mai astepti sa creasca un pic ca sa vezi cu cine seamana puiutii, asta in cazul in care Bibi e de aceeasi rasa cu Roxi. Sa-ti creasca puiutii mari! happy

| Butterfly2012 explică:

Mai deci e un caine negru pe strada pe nume Blackie e corcitura dar a fost a unui vecin.Si Bibi e yorkshire terrier tot negru si 3 pui sunt negrii 1 maro ca ea si nu stiu cu cine a facut puii ca au 08 zile i-a fatat pe 21 iunie.Nu vr sa o castrez ca are si ea dreptul de a face puii si oricum am ce sa fac cu ei opresc 1 de fiecare data cand fata si ceilalti ii dau la rude care stiu ca vor aavea grija de ei mai ales lu` var`mea ca maica`sa are 2 catei i-a fatat si cateaua 4 deci are 6 si tot mai cauta vreo 2.Roxy e Pechinez.Si se intelegea mai bine cu Bibi ca venea la noi in fiecare zi si statea cu Roxy in curte.puppy dog eyespuppy dog eyes

| Butterfly2012 explică:

MeimeiPinguini nu vr sa castrez cateaua,>:p