| Rockărița a întrebat:

Niste idei de nume de caini?

36 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite cum ii cheama pe ai mei..Maxx, Bella si Dolly si am mai avut un pechinez, dar a fost calcat de masinastraight facestraight face pe care il chema Pikylove strucklove struck

| Alinna20 a răspuns:

Sara, Bibi, Tina, Maia, Ada, Bubico, Luchi, Albert, Skits.

| DayByDay a răspuns:

Nume de caini cu litera A:

Azorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat, Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de caini cu litera B:

Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de caini cu litera C:

Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de caini cu litera D:

Dora, Dino, Dingo, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude

Nume de caini cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de caini cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de caini cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru, Gusy, Gussie, Gordo

Nume de caini cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de caini cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de caini cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de caini cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de caini cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de caini cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de caini cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de caini cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de caini cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de caini cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de caini cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de caini cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| hideaway a răspuns:

Grivei, Azorel, Rex, Bruno sau Bubico, sunt unele dintre cele mai cunoscute nume pentru cățeii de sex masculin. În ultimul timp, proprietarii de patrupede au început să le pună animalelor nume mai puțin comune, care să atragă atenția celor din jur. De asemenea, numele poate reflectă personalitatea cățelului. Iată câteva sugestii de nume pentru câinele tău:
Nume scurte:
Abby, Ace, Ada, Afro, Aisa, Aki, Amis, Ash, Ays, Azor, Baby, Bach, Bait, Baja, Bena, Bian, Bibi, Blu, Bolo, Boss, Budu, Budy, Byte, Coco, Dali, Dayo, Doc, Dodo, Duty, Edge, Ely, Fani, Fate, Fifi, Figi, Flik, Fox, Gary, Gin, Gino, Gody, Guff, Gugu, Hari, Herb, HeroIan, Jade, Jag, Juno, Kain, Kale, Kali, Kim, Kit, Kobi, Kras, Lab, Lamb, Lars, Leah, Lion, Lola, Lord, Luke, Lulu, Lupo, Mack, Matt, Max, Maxi, Miko, Milo, Mimo, Naby, Nano, Nova, Nucy, Nusi, Nye, Obi, Oboe, Ode, Odie, Oko, Orzo, Oso, Ossi, Ossy, Ozzy, Pety, Pipo, Rafi, Rodi, Roy, Sam, Sila, Soll, Tedi, Titi, Toby, Toli, Tor, Uri, Ursu, Wish, Wory, Zely, Zupo.

Nume medii:
Abaris, Abdon, Abigal, Adolfo, Adolph, Alfalfa, Alpha, Anaiz, Angel, Aspin, Asterix, Astro, Atomic, Attila, Azorica, Azure, Babsy, Babushka, Bailey, Baluga, Banjo, Barker, Barkley, Barky, Barley, Basai, Bellboy, Belle, Bellow, Biddy, Biffin, Bigfoot, Blackie, Blacky, Blanket, Bobby, Bobiță, Bolon, Borax, Boris, Bruno, Brush, Bruts, Brutus, Bubbles, Bubico, Cacho, Calypso, Casper, Chelsey, Chester, Chuby, Claus, Colin, Cosmo, Crystal, Cuddles, Cukita, Delta, Dexter, Diablo, Dibble, Dixie, Dogbane, Doogie, Dougal, Dunley, Eddie, Emmylou, Faberge, Faith, Fancy, Fannie, Fargo, Farkas, Farley, Farlow, FarsiFigaroFilbertFizzleFlowerFluffyFlufli, Flurry, Flush, Foggy, Freeway, Fuzzy, Gatsby, Geekie, Geewiz, Geezer, Gimlet, Ginza, Glory, Gloves, Glucky, Godzilla, Golgo, Goofy, Goomba, Grivei, Guffaw, Gussie, Haber, Habibi, Halogen, Happy, Havoc, Herod, Hilda, Hopper, Houdini, Iceman, Idabel, Jabba, Jacko, Jacob, Jaded, Jaffa, Jaggar, Jaguar, Jailbait, Jazzy, Jewels, Jiffy, Jolly, Jorgie, Junior, Kaiser, Kajar, Kalid, Kashmir, Kasper, Katrina, Kiddo, Kiki, Kriskiller, Kosmic, Lallan, Lamar, Lamas, Lambchop, Leaky, Lefty, Lizzi, Lojack, Lushy, Macho, Mackerel, Maestro, Magellan, Mally, Millie, Moptop, Munchkin, Nabber, Nabokov, Nacho, Nagger, Nairen, Nairobi, Newman, Nibbles, Nutmeg, Nymph, Nynex, Nyree, Nytol, Oakie, Oblong, Ocean, Oceanus, Ocelot, October, Oscar, Pablo, Rex, Parsnip, Pascky, Pipen, Pitux, Puchi, Puddles, PutterRagweed, Rickrack, Rocco, Rocky, Rosco, Ruggles, Sabaean, Seltzer, Sheena, Snuggles, Solny, Spirit, Sudsy, Swizzle, Tabitha, Tasin, Thunder, Topita, Toulouse, Trabis, Traca, Trapos, Trinket, Trosky, Truca, Ulysses, Waddy, Weezer, Winkle, Winston, Woolf, Woolly, Zorabell, Zucki, Zulai.

| Here4u a răspuns:

Pentru femele:
Biby, Lucy, Mymy, Alora, Helena, Coco, Jeny, Lora, Thea, Lily, Gorsen jr., Torny, Pufica, Liza, Lisa, Pamela, Lady, Musty, Ready.

Pentru masculi:
Boby, Scooby, Azor, Rex, Limbuta, Paulino, Pety, Pufy, Labuș, Labuța, Engy, Engee, Locry, Noty, Mickey, Țuțu, Țiți, Pooff, Brea, Bunchy, Boom-Boom, Ivan, Hobby.

Nu sunt singurele pe care le stiu dar nu am chef sa scriu. Sper ca te-am ajutat si sa alegi un nume potrivit cainelui tau! Succes! Pa-pa!

| sabin89 a răspuns:

Nabucodonosor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caine:
-catea:Jojo
-catel:sparky
sunt frumoasewinking te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sigur cei care ti-au zis nume de caini le-au luat de pe net. Eu zic sa fi cat mai originala. Adica daca cainele tau este maro spune-i culoarea in engleza dar mai "delicat" ( Brownie ). Daca este bland da-i un nume mai dragut, dar trebuie ca numele sa-ti placa tie. Poti sa iei si de pe net dar sincera sa fiu mie nu prea imi plac. Daca este dragut poti sa-i zici Flowers ( pe romana flori ) sau Stelutza laughing
Pa, pa! Sa ai o zi faina si nu uita sa fi originala!

| ginaosar a răspuns:

Uite aici https://www.youtube.com/watch?v=_ouP_Eo3ToA

Sunt foarte frumoase, sper sa te ajute

| Lamaitzza a răspuns:

Eu am 2 caini, pe unul il cheama piticul si pe unul motu. big grin Alte nume : bobita, beili, dara, toto, negrutu, burtic, grivei, bus; cam atat thinking

| acinorev a răspuns:

Doghy, Cleo, Tomy, Bruno...

| Soborigozaur a răspuns:

Boby
Bobitza
Bubu
Dolly
Bella
Rex
Roky

| M4nu3l a răspuns:

Nume de caini cu litera A:

Azorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat, Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.

Nume de caini cu litera B:

Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy

Nume de caini cu litera C:

Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable

Nume de caini cu litera D:

Dora, Dino, Dingo, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude

Nume de caini cu litera E:

Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett

Nume de caini cu litera F:

Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

Nume de caini cu litera G:

Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru, Gusy, Gussie, Gordo

Nume de caini cu litera H:

Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane.

Nume de caini cu litera J:

Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jons

Nume de caini cu litera K:

Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling

Nume de caini cu litera L:

Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,

Nume de caini cu litera M:

Maduro, Maggie, Mambo, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,

Nume de caini cu litera N:

Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget

Nume de caini cu litera O:

Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy

Nume de caini cu litera P:

Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess

Nume de caini cu litera R:

Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner

Nume de caini cu litera S:

Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

Nume de caini cu litera T:

Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.

Nume de caini cu litera W:

Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| alexia222 a răspuns:

Raf, Reia, Linda, Bella, Sindey, Pufi, Dingger, Lord, Flaf, Nino, Thea, Horny:*

| Mariuca4562 a răspuns:

Aba
Ada
Ajax
Alfa
Ali
Amazon
Aprod
Asta
Azor
Atom
As
Bob
Biju
Bodri
Bridge
Bruno
Bobi
Blondi
Boy
Bubsi
Baby
Buli
Carmen
Caro
Castor
Cezar
Cognac
Cincy
Congo
Chumpy
Chang
Cora
Cotor
Daisy
Dolly
Dino
Dox
Dick
Dash
Dodo
Dundi
Diamont
Dodi
Duncan
Emir
Eva
Event
Exi
Eolo
Eda
Era
Esso
Eter
Ecco
Efeb
Fifi
Flopi
Flaut
Fox
Flyrt
Frutty
Floky
Fax
Fix
Foto
Folette
Gogo
Gin
Gibi
Gipsy
Grivei
Gabor
Girl
Ginette
Goofi
Happy
Harpo
Herta
Hasan
Hedda
Hero
Hallo
Hedi
Hop
Imma
Ity
Ix
Ipu
Ingo
Issa
Iris
Immy
Isac
Jugo
Jossie
Judie
Jaspo
Jack
July
Joy
Jumbo
Jupi
Kitty
Kuki
Kiki
Kala
Koko
Kita
Kuksi
Krabbe
Kuksi
Lady
Labus
Lem
Lessie
Lola
Loly
Loto
Lick
Lucky

| Bogdanmarianmgh a răspuns:

Eu am gasit aici
https://pedanny.blogspot.com/2021/04/nume-de-caini.html

Sunt foarte bune o sa îți placa

| radutu1299 a răspuns:

Sasha, Loren, Daron, Apollo, Stumy(mustacios/mustacioasa)

| Miss009 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tine! Nici eu nu ma decid intre :
F: Debby, Akira, Aki, Sara, Yza,Tanja sau Uba, Tina, Leyla, Naty, Myra,Desy, Maddie, Pinkie, Berry, Yely,
M: York, Yorkie( o sa am Yorkshire), Boy, Mark, Nico, Bro, Brownie, Syn.
Tu ce zici? Astea iti plac?

| krusedsasuke a răspuns:

Pufi, Ivan, Bobita, Scoobi, Cara, Rif, Rex, altele nu mai stiu.

| aurora213 a răspuns:

Pufi Perla sakura

| Claudiu_Andrei_1996 a răspuns:

Demon, Bettoven, Lucy, Ingeras, Coray, Negrut, Daisy, Marey, Black Beauty, Brownie, Bolt, Lassie, Ariston, Chester, Dingo. Sper ca te-am ajutat, FUNDA?

| Mitrache_Andi_1967 a răspuns:

Uita-te pe site.Sunt sigur ca o sa-ti placa.Sau ia de pe net.Succes

| nichielena a răspuns:

Ar fi frumoase si aceste nume:Max, Jack, Bobita, Sparky, Keyt si Pufi. happy

| bluelight30 a răspuns:

Baiat:Jako, Scoby Doo, Jake. Fata:Arra, Moly, Claire

| Semilica a răspuns:

Boris, augustus. rex lisa bele si multe altele

| Tudor_Ady_1990 a răspuns:

Bingo

| Laurentiu_Iulian_1989 a răspuns:

Depinde daca e botos pune-i numele botosu ia daca e fericit pune-i numele roxi baby flofy gorgonel angela benson bromweyl frowdy peryy bubulino bubico rex iar nume pentru catei rai sunt alfredo zomoloc boloboc momo smantanica si draculenu

| Chiriac_Raluca_Flavia_1981 a răspuns:

Obi,rex,max.rexandra,lisa,Bella,Sparki,Bobi,

| GMDBPC a răspuns:

F Bella M Rocky