| Soniix a întrebat:

O amica mi-a aruncat pisica de vreo 1-2 luni de la un metru. Dupa ce a cazut, s-a ridicat si am observat ca isi tinea laba sus si indoita. Asa si-o tine si acum. E posibil sa fie rupta acea labuta? Daca da, cum trebuie sa o ingrijesc? Funda. crying

7 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Mai aşteaptă 1 zi sau 2 că poate îşi revine.
Dacă nu, cel mai bine ar fi să o duci la veterinar.

| ElenaSA a răspuns:

Da,animalele nu sunt obiecte cu care sa te joci.Mergi la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta e o animala si merita sa i se taie gatul. Du animalul la veterinar pentru orice eventualitate. Poate o sa-si revina sigur, dar mai bine asigura-te... Macar sa-i dea ceva pentru dureri, nu lasa animalul sa sufere.

| karsivan a răspuns:

O ingrijesti ducandu-te la doctor repede.

| Miire a răspuns:

Nu e nimic grav.Fii linistita si du-te la veterinar.El va decide daca e sau nu e rupta. Daca e nu te speria.O sa o puna cu bandaje si o sa-i faca el ceva.Prietenei mele i-a cazut pisica de la etajul 3 si zburda de parca nu are nimic. happy.
Pupici :*

| mariaalessandra a răspuns:

E rupta, du-o la veterinar ca nu poti sti sigur ce os e rupt.Da si fata aceea n-are ce face?

| rainysunset a răspuns:

Nu stiu daca e neaparat rupta, dar nu e in regula. Mai bine mergi la veterinar sa se uite putin la ea.
Nu trebuie sa intri in panica, dar ar trebui sa ai grija pe mana cui lasi bietul animalut...