| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pisica mea acum 5 zile a cazut de la un metru, până in dimineața asta nu avea nimic dar am observat că dă din ochi stânga dreapta și nu-și mai ține echilibrul, tremună și ține capul strâmb și nu am vazut-o să mai mănânce. Are 4 luni, mai are șanse să-și revină sau o să moară?

7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

La 4 luni nu cred ca are probleme daca cade de la un metru. De ce nu o duci la veterinar?

| Eduard184 a răspuns (pentru Eireann):

In primele zile nu a dat nici un semn

| Vali215 a răspuns:

N-are cum sa pateasca ceva o pisica care cade de la 1 metru, poate era mai mult decat zici tu. Cel mai bine este sa te duci cu ea la un veterinar. E posibil sa fie bolnava.

| Eduard184 a răspuns (pentru Vali215):

Nu știu dar cred că a cazut pe o piatră nici nu stiu ce sa fac astept un mesaj de la un medic veterinar

| Vali215 a răspuns (pentru Eduard184):

Asa e cel mai bine.

| Simpatic a răspuns (pentru Eduard184):

De cat sa astepti sa intre aici un medic veterinar (sunt slabe sanse) ia pisica si mergi cu ea la medicul veterinar, asta daca tii la ea, esti om si nu vrei sa sufere.

| Eduard184 a răspuns (pentru Simpatic):

Am vorbit cun medic in privat si din ce am inteles are Ataxie o boală cam severă și a zis să ma duc maine la 8 săi facă un control